Ūdenssaimniecības attīstībai Čornajas ciemā ir izstrādāts tehniskais projekts

Publicēts 14.08.2012

Rēzeknes novada pašvaldības Būvvalde ir akceptējusi Čornajas pagasta pārvaldes tehnisko projektu „Rēzeknes novada Čornajas pagasta Čornajas ciema ūdenssaimniecības attīstība”. Projekta īstenošanai ir paredzēti Eiropas Savienības ERAF līdzfinansējums 244 479,55 LVL apjomā.

SIA „Ekolat” izstrādātais tehniskais projekts paredz:
-    urbuma rekonstrukciju,
-    ūdensapgādes tīklu renovāciju,
-    esošo NAI rekonstrukciju,
-    kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un jaunu pašteces tīklu izbūvi.

Realizējot projektu, tiks nodrošināts kvalitīvs centralizētās ūdens apgādes pakalpojums Čornajas ciema iedzīvotājiem. Samazināsies ūdens zudumi, pazemes ūdens resursi tiks izmantoti racionāli.
Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Čornajas ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību. Veiktie uzlabojumi ūdenssaimniecības sistēmā novērš vides degradāciju un vienlaikus tiek nodrošināta augstāka dzīves kvalitāte Čornajas ciemā.

Būvdarbu iepirkums ir paredzēts 2012.gada augustā.
Oļegs Kvitkovskis,
Čornajas pagasta pārvaldes vadītājs