Publicēts 12.01.2021
NVA EURES veidos tiešsaistes raidījumu ciklu remigrācijas atbalstam “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti, balstoties uz savu darba pieredzi, veidos remigrācijas jautājumiem veltītu tiešsaistes raidījumu ciklu “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, lai sniegtu aktuālāko informāciju par atgriešanās iespējām Latvijā un atbildētu uz skatītāju jautājumiem. Tiešsaistes raidījumi, sākot ar 2021.gada 28. janvāri, tiks pārraidīti katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst.16.00 EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia).
 Lasīt vairāk
Publicēts 17.12.2020
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotā Karaliste vairs nebūs EURES sadarbības valsts
No 2021.gada 1.janvāra Apvienotās Karalistes nodarbinātības dienests izstājas no Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES sastāva, līdz ar to Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti vairs nesniegs konsultācijas darba devējiem par darbinieku piesaisti un atlasi Apvienotajā Karalistē, savukārt darba meklētāji vairs netiks konsultēti par darba un dzīves apstākļiem šajā valstī. Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo Apvienotajā Karalistē, bet vēlas atgriezties Latvijā, varēs saņemt NVA EURES konsultācijas par remigrācijas jautājumiem, proti – par NVA atbalstu un pakalpojumiem, situāciju darba tirgū, dzīves apstākļiem un nodarbinātības iespējām Latvijā.
 Lasīt vairāk
ES investicijas_2021-2027 Publicēts 14.12.2020
Eiropas Savienības nauda straujākai Latvijas izaugsmei
COVID-19 pandēmijas laikā esam spiesti sastapties ar jauniem izaicinājumiem, nedrošību un mainīgu vidi. Reaģējot uz COVID-19 radīto krīzi, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir vienojušās par apjomīgu finanšu stimulu programmu, vienlaikus paredzot lielāku elastību dalībvalstu budžetiem. Šie apstākļi paver mūsu priekšā jaunas iespējas, kuras saredzot un izmantojot, varam iegūt daudz.
 Lasīt vairāk
Publicēts 11.12.2020
Pieteikšanās “New Door” sociālās uzņēmējdarbības akselerācijas programmai ir pagarināta līdz 20. decembrim
Sociālās uzņēmējdarbības akselerators “New Door” sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā aicina iedzīvotājus no visas Latvijas pieteikt savas biznesa idejas akselerācijas programmai. Ideju autoriem būs iespēja piedalīties intensīvās trīs mēnešu apmācībās, kas palīdzēs no idejas nonākt pie reāla biznesa plāna un tā īstenošanas.
 Lasīt vairāk
Publicēts 10.12.2020
Sadzīves tehnikai ieviests jauns energoefektivitātes marķējums
No 2021. gada 1. marta stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) energoefektivitātes marķējumā vairākās sadzīves iekārtu kategorijās, kuru produktiem jau kopš šī gada 1.novembra izvietots dubultais marķējums. Kā turpmāk orientēties produktu klāstā un izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku?
 Lasīt vairāk
Publicēts 09.12.2020
Jauna ES produktu pavārgrāmata
Eiropas Komisija sagatavojusi un novembra beigās publiskojusi pavārgrāmatu, kurā aprakstīta maza daļa no visu 26 ES valstu tradicionālajiem produktiem un piedāvātas receptes, kurās šie produkti izmantoti.
 Lasīt vairāk
Publicēts 01.12.2020
NVA EURES konsultantu ieteikumi: kas jāņem vērā, atgriežoties Latvijā
Ja esat dzīvojis un strādājis ārvalstī, bet nolēmāt atgriezties Latvijā, ir svarīgi zināt, kādas darbības, ierodoties Latvijā, ir jāveic, lai Jūsu dzīve un darba gaitas dzimtenē noritētu bez liekām grūtībām. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti ir apkopojuši vairākus ieteikumus tiem, kas atgriežas Latvijā.
 Lasīt vairāk
Eiropa_pilsoniem Publicēts 01.12.2020
Vebināra prezentācijas un ieraksts: Starptautiskā finansējuma iespējas kultūras un radošo nozaru projektu īstenošanai
Š.g. 16. novembrī notika vebinārs, tiešsaistē piedāvājot uzzināt, kādas finansējuma iespējas ir pieejamas nākamajā gadā kultūras un radošo nozaru projektu īstenošanai.
 Lasīt vairāk
Publicēts 30.11.2020
Aicina pieteikties sociālā biznesa ideju autorus
Sociālās uzņēmējdarbības akselerators “New Door” sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā aicina iedzīvotājus no visas Latvijas pieteikt savas biznesa idejas akselerācijas programmai. Ideju autoriem būs iespēja piedalīties intensīvās trīs mēnešu apmācībās, kas palīdzēs no idejas nonākt pie reāla biznesa plāna un tā īstenošanas.
 Lasīt vairāk
Publicēts 27.11.2020
Eiropas Parlaments: ES patērētājiem ir “tiesības uz remontu”
Lai veidotu ilgtspējīgu patēriņa kultūru, jāpaplašina produktu remonta un atkalizmantošanas iespējas, kā arī jāizskauž prakse saīsināt produktu kalpošanas laiku, saka Eiropas Parlaments.
 Lasīt vairāk