Sakstagala pagastā noslēdzies ūdenssaimniecības projekts

Publicēts 03.12.2012

Rēzeknes novada pašvaldības Sakstagala pagasta pārvalde ir pabeigusi būvdarbus Uļjanovas ciema ūdenssaimniecības attīstībai, un viss objekts ir nodots ekspluatācijā. Tagad projekta rezultātā visiem Uļjanovas ciema iedzīvotājiem, kuri pieslēgti centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai ir pieejams  kvalitatīvs dzeramais ūdens.

Uļjanovas ciemā ir rekonstruēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, izbūvēts jauns urbums un atdzelžošanas stacija, uzstādītas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Jau ņemtās analīzes parāda, ka vidē nonāk attīrīts ūdens, tāpēc Uļjanovas ciemā IR uzlabojusies vides kvalitāte. Pēc ūdensapgādes tīklu rekonstrukcijas ūdens zudumi  ir samazinājušies līdz 15 %, bet infiltrācijas apjoms līdz 20%. Rekonstruējot un pārslēdzot esošo kanalizāciju, tagad tiks novērstas notekūdeņu noplūdes, iespējamā eksfiltrācija un neattīrītu notekūdeņu iekļūšana Čečoras upē.

Projekta kopējā summa – 219 131,91 LVL, finansēšanas avots – Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kas sedza 85% no kopējām attiecināmajām izmaksām, savukārt 15% apmaksāja Rēzeknes novada pašvaldības Sakstagala pagasta pārvalde. Jau šī gada nogalē Sakstagala pagasta pārvalde plāno iesniegt projekta pieteikumu ūdenssaimniecības attīstībai Ciskādu ciemā, lai arī tur uzlabotu ciema iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Olga Muravjova,

pagasta pārvaldes vadītāja