Sabiedriskā apspriešana par koku izciršanu ārpus meža Nagļu pagastā

Publicēts 07.10.2016

Rēzeknes novada pašvaldības Nagļu pagasta pārvalde paziņo, ka Nagļu ciemā plāno veikt 105 koku izciršanu, kuri ir saauguši Maltas upes kanāla abos krastos- dambjos virzienā no slūžām uz Rēzeknes upes pusi Nagļu c., kadastra nr.7874 005 0286 ( 48 bērzi 20-42 cm diametrā, 9 apses virs 20 cm diametrā, 23 priedes virs 20 cm diametrā, 21 alksnis virs 20 cm diametrā, 4 vītoli virs 20 cm diametrā) ar mērķi likvidēt bebru izraktās alas, tās pārrokot un aizberot ar zemi, likvidēt vētrās izgāzto koku sakņu izrautos robus, savest zemi, atjaunojot ceļu pa dambjiem.

Šie dambji nav kopti kopš zivsaimniecības darbības sākuma- pagājušā gadsimta sešdesmitajiem un septiņdesmitajiem gadiem, kad kanālu ar dambjiem uzbūvēja. Abos kanāla krastos bebri ir nopostījuši daudz koku un uztaisījuši alas, tādēļ sagādā grūtības uzpludināt līdz vajadzīgajam līmenim Orenīšu- Drabāku nodaļas pirmo un otro dīķi. Nesakoptajos kanāla dambjos dzīvo daudz ūdru, kas arī nodara lielus zaudējumus zivsaimniecībai. Šie koki atrodas uz akciju sabiedrības “Nagļi” īpašumā/valdījumā esošās zemes Rēzeknes novada Nagļu pagastā, kadastra apzīmējums 7874 005 0286.

Lūdzam iesniegt savus priekšlikumus un pieteikumus Rēzeknes novada pašvaldības Nagļu pagasta pārvaldē (“Pagastmāja”, Nagļu pagasts, Nagļi, Rēzeknes novads), telefons 64644360, vai uz e-pastu: info@nagli.lv, sākot no 2016. gada 07. oktobra līdz 2016. gada 21. oktobrim. Sabiedriskā apspriešana notiek saskaņā ar Rēzeknes novada pašvaldības 2012. gada 15. novembra saistošajiem noteikumiem Nr. 91 “Par koku ciršanu ārpus meža Rēzeknes novadā”.