Rēzeknes novada Ratnieku ciemā ir sākušies ūdenssaimniecības attīstības būvdarbi

Publicēts 04.03.2013

Čornajas pagasta Ratnieku ciemā ir sākušies ūdenssaimniecības rekonstrukcijas būvdarbi. Atklāta konkursa rezultātā ir noslēgts līgums par būvniecības darbu realizēšanu ar SIA „Hektors”.  Būvdarbus projektam „Rēzeknes novada Čornajas pagasta Ratnieku ciema ūdenssaimniecības attīstība”, Nr.3DP/3.4.1.1.0/11/APIA/CFLA/067/033”, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības 170 434,35 LVL apmērā un Rēzeknes novada pašvaldības Čornajas pagasta pārvalde. Būvdarbu gaitā tiks izveidots jauns artēziskais urbums, veikta ūdensapgādes tīklu renovācija, rekonstruējamo tīklu un ūdens plūsmas skaitītāju pieslēgšana pie ēkām ielu sarkano līniju robežās, uzstādītas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, veikta jauna kanalizācijas tīklu izbūve.

Līdz šim Ratnieku ciemā dzeramā ūdens kvalitāte neatbilst pieļaujamām normām, tajā tiek pārsniegts dzelzs, duļķainības, nitrātu, amonija jonu, mangāna daudzums, kas saistīts ar urbuma slikto tehnisko stāvokli. Arī ūdensapgādes sistēma ir novecojusi, pagasta pārvaldei ik mēnesi ir jānovērš ūdensapgādes tīklos avārijas, kas izraisa neattaisnotas dzeramā ūdens noplūdes, ūdens lietotāju neapmierinātību, lielu elektroenerģijas patēriņu, kā arī rada papildus izdevumus pārvaldes budžetā tā remontam.

Realizējot projektu, tiks nodrošināts kvalitīvs centralizētās ūdens apgādes pakalpojums Ratnieku ciema iedzīvotājiem. Samazināsies ūdens zudumi, pazemes ūdens resursi tiks izmantoti racionāli. Rekonstruējot un pārslēdzot esošo kanalizāciju tiks novērstas  kanalizācijas tīklu avārijas, kas savukārt novērsīs  gruntsūdeņu piesārņojumu un samazinās notekūdeņu infiltrāciju augsnē.

Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Ratnieku ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību. Veiktie uzlabojumi ūdenssaimniecības sistēmā novērš vides degradāciju un vienlaikus tiek nodrošināta augstāka dzīves kvalitāte Ratnieku ciemā.

Oļegs Kvitkovskis,

Čornajas pagasta pārvaldes vadītājs