Rēzeknes novada pašvaldības Sakstagala pagasta pārvalde noslēdz būvdarbu līgumus Uļjanovas ciema ūdenssaimniecības attīstībai

Publicēts 08.08.2012
Rēzeknes novada pašvaldības Sakstagala pagasta pārvalde ir parakstījusi būvdarbu līgumus Uļjanovas ciema ūdenssaimniecības attīstības projektam.

SIA „RIO” iepirkuma rezultātā tika atzīta par uzvarētāju ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūves darbiem, personu apvienība ar vadošo biedru SIA „Krāslavas ūdens” par uzvarētāju urbumu atjaunošanas, notekūdeņu attīrīšanas un atdzelžošanas staciju izbūves darbos. Būvdarbus paredzēts pabeigt triju mēnešu laikā.

Kopējās investīcijas finansēšanas līgumu projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Sakstagala pagasta Uļjanovas ciemā” ieviešanai sastāda 219 131,91 LVL, finansēšanas avots – Eiropas Reģionālās attīstības fonds – 85% no kopējām attiecināmajām izmaksām un 15% Rēzeknes novada pašvaldība.

Projekta rezultātā Uļjanovas ciema iedzīvotāji saņems kvalitatīvu dzeramo ūdeni, tiks veikta kanalizācijas un ūdensvada tīklu rekonstrukcija, uzbūvētas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un ūdens atdzelžošanas stacija, Uļjanovas ciemā uzlabosies vides kvalitāte. Pēc ūdensapgādes tīklu rekonstrukcijas ūdens zudumi samazināsies līdz 15 % no kopējā iegūtā ūdens, bet infiltrācijas apjoms samazināsies līdz 20% no kopējā notekūdeņu apjoma. Rekonstruējot un pārslēdzot esošo kanalizāciju, tiks novērstas notekūdeņu noplūdes, iespējamā eksfiltrācija un neattīrītu notekūdeņu izplūdes vietas.

Olga Muravjova,
Sakstagala pagasta pārvaldes vadītāja