Projekts ar mērķi rosināt vecākus vairāk laika pavadīt kopā ar savām atvasēm

Publicēts 06.10.2010
8. un 9. oktobrī Rēzeknes novada pašvaldībā norisināsies starptautiskā projekta „Lieliskie vecāki” noslēguma seminārs. Dalībnieki no Grieķijas, Slovēnijas, Rumānijas un Latvijas diskutēs par paveikto projektā laika posmā no 2009. gada janvāra līdz 2010. gada oktobrim. Projekta vadošais partneris ir Grieķijas organizācija ECOSE, ar kuru  Rēzeknes novada pašvaldībai sadarbība ilgst jau astoņus gadus.

Izmantojot Eiropas Savienības programmu finansējumu,  realizēti projekti „Skola ir forša” un „Seniori darbībā”. Šobrīd pieci Rēzeknes novada mākslinieki aktīvi darbojas projektā „Art Farers”. Šī būs pirmā reize, kad ECOSE rīkos projekta semināru arī Latvijā.

Projekta „Lieliskie vecāki” galvenā ideja bija rosināt tētus un mammas vairāk laika pavadīt kopā ar saviem bērniem. Koordinatore Inta Rimšāne atzīst, ka caur realizētajām aktivitātēm viņi mēģināja atgādināt, ka kopīga jaunu iemaņu apgūšana, spēlēšanās un darbošanās pozitīvi ietekmē bērna attīstību un labklājību.

Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar „Rēzeknes Vēstīm” rīkoja fotogrāfiju konkursu „Lieliskie vecāki” un kopā ar ārzemju partneriem veidoja plakātus, puzles un grīdas spēles. Pašvaldības speciālisti vadīja seminārus visās Rēzeknes novada pirmsskolas izglītības iestādēs, kuru laikā bērnu vecākiem  skaidroja, cik svarīga viņu atvasēm ir uzmanība un mīlestība. Šādi semināri notika arī Lietuvas pilsētās Kupišķos un Paņevežā.

Kontaktpersona: projekta koordinatore Latvijā I. Rimšāne, e-pasts: Inta.Rimsane@rdc.lv, tel. 64625011