Maltas vidusskolas audzēkņi apmeklē Gulbeni

Publicēts 15.09.2020

Saulainā 9. septembra rītā projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros divdesmit Maltas vidusskolas 2. un 3. klašu skolēni kopā ar skolotājām Nadeždu Tarakanovu un Ināru Romančuku devās mācību vizītē uz Gulbeni, lai apmeklētu izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas vēsturiskajā ēkā. Šeit izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību.

Mūs laipni sagaidīja ekskursijas vadītāji Aleksandrs un Simona. Aleksandrs aizraujoši stāstīja par dzelzceļa attīstības vēsturi, par jaunāko un modernāko vilcienu, kas pārvietojas ar ātrumu 600 km stundā, kā arī iepazīstināja skolēnus ar daudzajām interaktīvajām ierīcēm, bet Simona vadīja praktisko nodarbību, kuras gaitā katrs dalībnieks darbojās radoši – izgatavoja nākotnes gaisa vilcienu no papīra.

Un tad sākās pats interesantākais, jo pienāca mirklis, kad visas iekārtas varēja izmēģināt paši skolēni.

Varēja iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, izdomāt, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonus un iepazītu dzelzceļa profesijas, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs un trīša mehānisms.

Tā nemanot paskrēja divas stundas. Gandarīti par redzēto un piedzīvoto, devāmies mājup.

Paldies par doto iespēju apmeklēt Gulbeni un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”.

 

Latviešu valodas skolotāja Ināra Romančuka
Nadeždas Tarakanovas foto

IMG-20200909-WA0029 IMG-20200909-WA0053

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0