Mācību ekskursija „Ceļojums profesiju pasaulē”

Publicēts 11.06.2019

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Dricānu vidusskolas 5.,6.,7. un 8. klases skolēniem mācību gada nogalē tika organizēts karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mācību ekskursija „Ceļojums profesiju pasaulē””. Ekskursijas mērķis- iepazīt Latvijas uzņēmumus, ieraudzīt dažādu profesiju pārstāvjus darba vidē un uzzināt vairāk par uzņēmējdarbību. Šoreiz tika apmeklēti Latgales uzņēmumi. Visos uzņēmumos skolēni tika laipni uzņemti, iepazīstināti ar darba vidi, ikdienu, praktiski varēja izmēģināt dažādu aprīkojumu, kas nepieciešams darbā.

Pirmā pieturvieta bija SIA „Latgales dārzeņu loģistika”, kas atrodas Kārsavas novadā, Mežvidu pagastā. Par siltumnīcas kompleksa attīstību un darbību stāstīja darbu vadītāja Renāte Reinika -Lucjanova, kura Mežvidu siltumnīcās strādā kopš uzņēmuma atklāšanas. Uzņēmumam šogad jau ir 7 pilni darbības gadi, un “Mežvidu tomāti” ir atpazīstama prece Latvijas lielveikalos. Veiksmīgu uzņēmuma darbību nodrošina agronomi, augkopji, mārketinga un reklāmas speciālisti u.c. Skolēni varēja ne vien apskatīt siltumnīcu kompleksu, bet arī uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt izsmeļošas atbildes.

Turpat, Mežvidu pagastā, atrodas plaši pazīstamais „Bišu namiņš”. Tā saimnieki – Vaira un Jānis Šicāni, “Bišu namiņu” ir izveidojuši kā tūrisma un relaksācijas objektu. Saimnieki skolēnus iepazīstināja ar biškopja profesiju, demonstrēja prasmes, kādas ir jāapgūst cilvēkam, kurš vēlas savas ikdienas rūpes veltīt bitēm. Skolēniem bija arī iespēja uzzināt par bišu produkcijas dažādību un vērtīgumu, kā arī no vaska pagatavot svecīti, satinot tajā iekšā visas savas labās domas. Neaizmirstama ikvienam skolēnam bija iespēja pabūt namiņā, kurš speciāli ierīkots tā, lai cilvēks bites varētu redzēt, dzirdēt un just, bet tās nekādā veidā netiek pie cilvēka un nevar tam iedzelt.

Pēdējais mācību ekskursijas objekts bija Z/S „Kotiņi”, Viļakas novada Šķilbēnu pagastā, kurā skolēnus sagaidīja Rolands Keišs. Viņa pavadībā tika apskatīta visa 3000 ha plašā saimniecība, kura darbojas jau no 1992.gada. Stāstījumā un iekārtu, telpu demonstrējumā tika izstāstīts viss par lauksaimniecību, par modernajām iekārtām un datoriem, kas palīdz graudus un citus lauksaimniecības augus kopt teicamā kvalitātē. Īpaši aizraujoša bija iespēja iepazīt ļoti dažādu, modernu lauksaimniecības tehniku. Z/S “Kotiņi” ražo arī pārtikas produktus no graudiem, kurus paši ievāc. Ikvienā zemnieku saimniecības darbības jomā ir ielikta liela mīlestība, patiesas rūpes, neatlaidība un kvalitāte.

Ir vērtīgi aizbraukt un redzēt, ka arī tepat- mūsu dzimtajā Latgalē, ir cilvēki, kuri attīstīta uzņēmējdarbību, nodarbojas ar savu sirdslietu un nodrošina dažādu profesiju cilvēkiem darba vietas.

 

Sagatavoja: pedagoģe karjeras konsultante Dricānu vidusskolā Santa Vorkale

5786643951725 IMG_6813 IMG_6820 IMG_6825 IMG_6848

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0