Kaunatā – “Raibā pasaule”

Publicēts 18.06.2018

Kaunatas vidusskolā no 4. līdz 8.jūnijam projekta ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr.8.3.2.2./16/I/001) ietvaros notika dienas nometne ,,Raibā pasaule”. Tajā piedalījās 1.- 6.klašu skolēni no Rēznas pamatskolas un Kaunatas vidusskolas. Nometnes programma tika veidota maksimāli daudzveidīga, lai skolēni gan uzzinātu, gan iemācītos, gan iepazītu, gan aktīvi atpūstos. Lai nodarbības varētu pielāgot atbilstoši katram vecumposmam, skolēni tika dalīti trīs vecuma grupās.
Nometnes pirmajā dienā visiem dalībniekiem tika piedāvāta mācību vizīte uz Latgales vēstniecību GORS. Tā bija lieliska iepazīšanās ar GORA piedāvātajām iespējām, mūsdienīgu tehnisko un dizaina risinājumu, kā arī tika radīta vēlme apmeklēt Latgales vēstniecības pasākumus. LEGO robotikas nodarbībās skolēni iepazina robotikas pamatus, IT iespējas un to izmantošanu, kā arī mēģināja veidot un vadīt robotus. Atraktīvajās ,,Bagātību salas” nodarbībās, kuras notika skolas kamīnzālē, nometnes dalībnieki iepazina indiāņu dzīvesveidu, tradīcijas un rituālus. Ne mazāk aizraujoši bija ,,arheoloģiskie izrakumi” un atradumi skolas tāllēkšanas lauciņā. Te dalībniekiem bija iespēja vairāk uzzināt par arheoloģisko izrakumu nozīmi, artefaktu vērtību, to uzskaiti un saglabāšanu. Nodarbībās ,,Vide mums apkārt” tika atklāta augu bagātība un vērtība, to izmantošanas iespējas. Skolēni parādīja savas zināšanas par ārstniecības augiem, kā arī uzzināja daudz jauna. Nometnes laikā jaunieši apguva mūsdienu deju soļus, šīs nodarbības gan vairāk interesēja meitenes. Vizuālās mākslas nodarbībās tika veidoti zīmējumi krāsojamajai grāmatai par Kaunatas ciemu. Tas būs veltījums ciematam Latvijas simtgadē. Nometnes dalībniekiem bija iespēja izpausties krāsās, gleznojot dekoratīvas kompozīcijas. Brīvos brīžos pēc pusdienām skolēni spēlēja galda spēles. Daudzi aizrāvās ar konstruktoriem un prāta spēlēm, veidošanu moduļu sistēmā un plastilīnu. Katru dienu pēc pusdienām skolēniem tika rīkoti izbraukumi. Izbraukumā ar jahtu Buru Guru pa Rāznas ezeru skolēni uzzināja to, cik sarežģīti ir vadīt jahtu, cik nopietni jāievēro disciplīna uz jebkuras peldierīces. Brauciens bija ne tikai nervus kutinošs, pateicoties samērā vējainam laikam, bet arī bezgala aizraujošs. Malukštas pludmalē notika Rāznas nacionālā parka nodarbība ,,Rāzna iedvesmo!”, kurā skolēni uzzināja par ezera apslēptajām vērtībām, vēsturiskām izmaiņām. Pēc tam sekoja radošs uzdevums – komandām bija jāizveido no dabas materiāliem trīsdimensiju objektus – augus un dzīvniekus. Viena pēcpusdiena aizritēja jautrās stafetēs skolas stadionā. Skolēni komandās veica dažādus uzdevumus veiklībā un atjautībā. Skolēniem aizvien vairāk iepazīstoties un kopīgi darbojoties, pienāca nometnes pēdējā diena. Ar dejām, rotaļām un kopīgiem foto noslēdzās ,,Raibā pasaule”.
Aptaujas lapās skolēni atklāja, ka kādam visvairāk patikuši roboti, kādam atklājums ir arheologu izrakumi, citam gribētos vēl vairāk zīmēt, bet tas, ka nometne varēja notikt ilgāk, bija minēts katrā aptaujas lapā. Šīs skolēnu atziņas dod stimulu meklēt jaunas un aizraujošas lietas mums apkārt un izmantot tās nākošās nometnes veidošanā, jo pasaule mums apkārt patiešām ir tik raiba!
Nometnes vadītāja Dace Zagorska

Autores foto
IMG_0114 IMG_0123 IMG_0137 IMG_0157

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0