Globālās izglītības pasākums Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā

Publicēts 15.12.2017

Projekta „ Globālā izglītība„ ietvaros jau trešo mācību gadu Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolā tiek popularizēti globālās izglītības jautājumi gan mācību procesa ietvaros, gan organizējot ārpusklases pasākumus.

2017. gada 4. novembrī tika organizēts pasākums „ Kā labāk dzīvot labākā pasaulē”, kura laikā pasākuma dalībnieki iepazinās ar dažādiem stereotipiem gan par Latviju un latviešiem, gan skolām un klasēm pasaulē. Izmantojot dažādas informācijas aktualizēšanas metodes, klātesošie tika aicināti aizdomāties par stereotipu un stereotipiskās domāšanas nozīmi starppersonu attiecību veidošanā.

Sarunās pēc pasākuma vairāki skolēni norādīja- līdz šim viņiem ļoti paticis uzjautrināties par stereotipiem, kas saistīti ar citām tautībām, procesiem, notiekošiem citur pasaulē, taču, saņemot informāciju par pašiem, rodas jautājums, kāpēc tā varētu domāt par mani, jo es noteikti esmu citādāks. Tāpat skolēni norādīja, ka nākotnē centīsies vairāk iepazīt katru cilvēku individuāli, nevis spriest pēc vispārpieņemtiem priekšstatiem.

 

Inese Upe

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

EK_logo_lvglobal

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0