Globālās izglītības pasākums Gaigalavas pirmsskolas izglītības iestādē

Publicēts 23.10.2017

Projekta “Globālās skolas” ietvaros 20.oktobrī Gaigalavas pirmsskolas izglītības iestādē notika nodarbība “Ciemos pie krievu tautas pasakas “Rācenis” personāžiem”.

Nodarbībā piedalījās septiņi sešgadīgie bērni. Mūsu galvenais uzdevums bija iepazīt citu tautu kultūru, paražas, tradīcijas, tautu tērpus. Šoreiz mēs izvēlējamies iepazīties ar krievu tautas kultūru. Bērni noklausījās krievu tautas pasaku par rāceni. Kopā ar bērniem salikām puzli “Rācenis”. Noskaidrojām, kas mums šķiet interesants ( cilvēki, apģērbi, apkārtējā vide, sadzīves priekšmeti). Lai gūtu priekšstatu par krievu tautas tērpu, apskatījām interneta resursus, kā arī krievu tautas tērpā apģērbtu lelli. Pēc tam kopā ar bērniem gatavojām pasakas personāžus, tos izkrāsojot un izgriežot.

Mācījāmies pasakas tekstu lomās, lai varētu pasaku parādīt mazās grupiņas bērniem. Gatavojot pasakas personāžus izmantojamās glāzītes un nolietotos zīmuļus, tādējādi dod lietām “otro dzīvi”. Bērniem ļoti patika nodarbība, ar interesi darbojāmies gatavojot lellītes.

Gaigalavas Pirmsskolas izglītības iestādes pirmsskolas skolotāja Maruta Suharevska

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

IMG_6912IMG_6908

globalEK_logo_en

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0