Globālās izglītības nedēļas nodarbība Audriņu pamatskolā

Publicēts 04.12.2017

Turpinot atbalstīt Globālās izglītības nedēļas iniciatīvu Latvijā, no 21. līdz 27. novembrim Audriņu pamatskolas 1. – 9. klašu skolēni aktīvi iesaistījās Globālās izglītības nedēļas nodarbībā.

Aktivitāšu īstenošanai bija noderīgi no LAPAS (Latvijas Platforma attīstības sadarbībai) saņemtie metodiskie materiāli. Pasākuma laikā skolēni tika iepazīstināti ar izvēlēto nodarbības mērķi – kā novērst badu. Tika pārrunāts, kas ir bads, kādi ir tā cēloņi, ko nozīmē – iepirkties atbildīgi. Nedēļas laikā bija jāatnes tukši, tīri pārtikas produktu iepakojumi, no kuriem jāizgriež informācija par ražotājvalsti un jāielīmē sagatavotajā kartē. Tika izdarīti secinājumi, kuras ražotājvalstis dominē. Skolēni bija priecīgi, ka viņu ģimenēs izvēlas Latvijā ražotus produktus, jo tādu bija lielākā daļa.

Savukārt, atsaucoties uz LAPAS aicinājumu, 25. septembrī Audriņu pamatskolas skolēni piedalījās arī Pasaules labāko ziņu dienas akcijā “Vārda spēks”.

Paldies klašu audzinātājām un skolēniem par radošumu, īstenojot iniciatīvas mūsu skolā!

 

Sandra Jeršova un Jeļena Pimahova

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

20171124_085006EK_logo_lvglobal

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0