Feimaņos tiek realizēts ūdenssaimniecības projekts

Publicēts 28.12.2012

2012.gada maijā tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta ”Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Feimaņu ciemā” īstenošanu un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma piešķiršanu.

Jūlijā SIA „Ekolat” uzsāka tehniskā projekta izstrādi projektam ”Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Feimaņu ciemā” Nr.3DP/3.4.1.1.0/11/APIA/CFLA/130.

Pēc vietas izpētes tika konstatēts, ka atsevišķās vietās ieprojektēt tīklus, kā plānots TEP, nebūs tehniski iespējams, tādēļ, lai sasniegtu projekta noteiktos mērķus, ir jāveic izmaiņas tīklu trasējumā. Tīklu trasējuma izmaiņas tika saskaņotas un apspriestas ar pagasta pārvaldes speciālistiem. Būtiskas izmaiņas, kas nepieciešamas, ir ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija ciema dienvidu daļā  gar valsts autoceļu Preiļi-Gailīši-Krāce, kur nodalījuma josla ir 9,5 m no ceļa ass. Ievērojot šos nosacījumus, posmā no ciema sākuma līdz skolai tehniski nav iespējams iziet (vienā pusē dzīvojamo māju apbūve uz uzbēruma, otrā pusē zema un purvaina vieta) kā norādīts TEP. Ir iespēja šos posmus apiet, izejot pa servitūta ceļu, kas iet virzienā prom no ceļa. Savukārt, šādā gadījumā nepieciešams izbūvēt jaunu kanalizācijas sūkņu staciju un spiedvadu, toties, kā ieguvums tiek dota pieslēguma iespēja jauniem patērētājiem. Tika veikta tīklu trasējuma saskaņošana ar iesaistīto zemju īpašniekiem un dabūts elektronisks saskaņojums par izmaiņām projektā pēc tehniskā projekta izstrādes ar VARAM projektu uzraudzības departamentu.

Projekta rezultātā tiks izbūvēts jauns ūdens urbums 2.0 l/sek un tamponēts esošais, jauna kanalizācijas sūkņu stacija un spiedvads 105 m, rekonstruēti ūdensapgādes tīkli ar kopējo garumu 2140 m, rekonstruēti un izbūvēti kanalizācijas tīkli 1785 m garumā.

Oktobrī tika noslēgts līgums ar SIA „Rēzeknes Nams” par būvekspertīzes veikšanu un novembrī tehniskais projekts tika akceptēts Rēzeknes Būvvaldē.

Šobrīd ir izsludināts atklātais konkurss par būvdarbu veikšanu un būvuzraudzības iepirkums.

Projekta paredzamais realizācijas laiks ir 2013.gada 31.decembris.

Kontaktinformācija:

Anita Verčinska