Ekskursija uz Rīgas Motormuzeju

Publicēts 19.02.2020

12. februārī Maltas vidusskolas 7.-8. klašu skolēni projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros devās mācību vizītē uz Rīgas Motormuzeju.

Motormuzeja ēka uzreiz piesaistīja uzmanību, jo tai ir neparasta ārējā arhitektūra. Arī ieejot muzejā, nevarēja nepamanīt mūsdienīgo, moderno telpu iekārtojumu ar neparastiem gaismas efektiem. Uzzinājām, ka muzejs dibināts 1989. gadā, bet pilnībā atjaunots 2016. gadā.

Skolēni apskatīja mūsdienīgo ekspozīciju, kurā bija vairāk nekā 100 dažādu automobiļu – gan senā tehnika no visas pasaules, gan pirmskara retro mašīnas, gan Latvijā ražoti spēkrati. Gida stāstījums bija aizraujošs un interaktīvs, jo mašīnu apskates laikā skolēni varēja ne tikai apskatīt auto, bet arī darboties pie dažādiem stendiem, spēlēm, kas bija izkārtotas ekspozīciju zālē.

Muzeja apmeklējuma laikā skolēni piedalījās arī tehniski radošā darbnīcā “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”. Skolēni noklausījās informāciju par elektrības izgudrošanu un attīstību, tad darbojās grupās. Uzdevumi bija interesanti – no citrona iegūt elektrību (daudziem tas arī izdevās); iejusties pasaulslavenā izgudrotāja Edisona lomā un izgatavot elektrisko spuldzīti (tas izdevās praktiski visiem). Mācību vizīte uz Motormuzeju un radošās darbnīcas skolēniem deva iespēju pilnveidot savas prasmes STEM jomā.

Lūk, skolēnu un skolotāju atsauksmes.

Milla Ketija Seņkova, 8. klase: “Man patika 18. un 19. gadsimta mašīnas. Es atcerējos Mr.Bīnu un viņa mašīnu”

Solveiga Lozda, 8. klase: “Man patika Staļina bruņotā mašīna. Interesants bija brauciens – impresija ar veco autobusu.”

Alvis Utināns, 8. klase: “Palika atmiņā pirmā automašīna, kas darbojās ar tvaiku.”

Jelizaveta Barkanceva, 8. klase: “Interesi izraisīja ļoti lielās automašīnas un kā ar tādām varēja braukt.”

Karīna Matvejeva, Lana Povareščenkova, Sofija Izotova, 8. klase: “Mums patika eksperimentēt ar citroniem”

Vanessa Bauska, 8. klase: “Patika ceļš uz/no Rīgas.”

Sergejs Tarakanovs, 7. klase: “Es ļoti uzmanīgi klausījos gida stāstījumā, tas bija interesanti un man vienīgajam atļāva pasēdēt mašīnā. Tas bija forši!”

Valērija Rumjanceva, 7. klase: “Patika eksperimenti; tas bija kaut kas jauns un ļoti interesants.”

Rodions Solovjovs,7. klase: “Patika dažādās tehnoloģijas ekspozīciju zālē, kuras varēja izmantot.”

Ksenija Šmaukstele, Gabriela Borisova, 7. klase: “Mēs pirmo reizi eksperimentējām, ļoti patika; gida stāstījums arī bija ļoti interesants.”

Diāna Žagare, skolotāja: “Iespēja skolēniem apmeklēt Rīgas muzeju par brīvu! Prieks, ka ekskursija saliedēja mūsu bērnus.”

Paldies par doto iespēju apmeklēt šo interesanto muzeju!

 

Latviešu valodas skolotāja Irēna Strode
Foto: angļu valodas skolotāja Diāna Žagare un sociālo zinību skolotāja Olga Lavrenova

1 2 5

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0