Dricānu vidusskolā tehniskā diena “EKSPERIMENTĒ!” kopā ar Zinātkāres centru ZINOO

Publicēts 04.09.2020

logo visc

Piektdien, 4. septembrī ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā tika organizēta tehniskā diena “EKSPERIMENTĒ!” kopā ar Zinātkāres centru ZINOO.

Sadarbībā ar Cēsu Zinātkāres centra “ZINOO” komandu Dricānu vidusskolā tika organizēta tehniskā diena skolas 1.-9. klašu skolēniem. Visas dienas garumā bērniem bija iespēja darboties tehniski radošajās darbnīcās, aplūkot interaktīvos eksponātus un meklēt atbildes Zinātkāres stacijās un baudīt eksperimentu izrādes šovu.

Mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, speciālisti rūpīgi analizē to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laikapstākļus, ugunsgrēkus un pat dabas katastrofas. Radošajās darbnīcās “Zemestrīce” katrai komandai, izvērtējot dotos materiālus un inženiertehniskos risinājumus, kā arī sadarbojoties ar grupas biedriem, nācās uzbūvēt augstceltnes un, simulējot zemestrīces sākšanos, tika pārbaudīta to izturība.

Radošajās darbnīcās “Kosmiskā ola” nācās ne tikai radoši izpausties un tehniski konstruēt, bet arī attīstīt sadarbības prasmes un darboties komandās. Katras komandas uzdevums bija no dotajiem materiāliem izveidot kosmisko zondi, kas spētu veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu “kosmonautu” – olu.

Zinātkāres stacijās katram skolēnam vajadzēja individuāli atrast atbildes uz jautājumiem, eksperimentējot ar interaktīvajiem eksponātiem un izlasot nepieciešamo informāciju izstādes stendos.

Dienas noslēgumā visi pulcējās kopā uz interaktīvu eksperimentu priekšnesumu, kurā bija iespēja pārliecināties par jau zināmu vielu neparastām īpašībām un vērot eksperimentus ar ļoti aukstām gāzēm, ūdeni, gaisu un uguni.

Skolēni aktīvi iesaistoties, atraktīvi izglītojās, veidoja komandas garu, attīstīja sacensību prieku un kopumā veicināja interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās viennozīmīgi ir perspektīvas. Katram cilvēkam piemīt unikāls potenciāls un aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā. Kopumā Dricānu vidusskolas skolēniem izdevās ļoti radoši, aizraujoši un iedvesmojoši uzsākt jauno 2020./ 2021. mācību gadu!

Atbildīgā par projekta ieviešanu skolā Ilona Vilcāne