Čornajas pagasta Ratnieku ciema ūdenssaimniecības attīstībai tiek uzsākti II kārtas rekonstrukcijas darbi

Publicēts 17.06.2013
Rēzeknes novada Čornajas pagasta Ratnieku ciemā ir uzsākti II kārtas ūdensssaimniecības rekonstrukcijas darbi, kurus veiks uzņēmums SIA „Konstra”, bet būvuzraudzību – SIA „Jurēvičs  un partneri”.  Iepikumā tika izvēlēts zemākās cenas piedāvājums, kurš sniedza iespēja Čornajas pagasta pārvaldei īstenot pilnībā SIA „Ekolat”izstrādāto tehnisko projektu. Būvdarbus projektam „Rēzeknes novada Čornajas pagasta Ratnieku ciema ūdenssaimniecības attīstība”, Nr.3DP/3.4.1.1.0/11/APIA/CFLA/067/033”, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības 170 434,35 LVL apmērā un Rēzeknes novada pašvaldības Čornajas pagasta pārvalde. Būvdarbu gaitā tiks izveidots jauns artēziskais urbums, līdz šim jau ir veikta ūdensapgādes tīklu renovācija, rekonstruējamo tīklu un ūdensplūsmas skaitītāju pieslēgšana pie ēkām ielu sarkano līniju robežās, uzstādītas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, ir  veikta jauna kanalizācijas tīklu izbūve. SIA „Konstra” II kārtas ietvaros veiks ūdensvada rekonstrukcijas darbus.

Realizējot projektu, tiks nodrošināts kvalitīvs centralizētās ūdens apgādes pakalpojums Ratnieku ciema iedzīvotājiem. Samazināsies ūdens zudumi, pazemes ūdens resursi tiks izmantoti racionāli. Rekonstruējot un pārslēdzot esošo kanalizāciju tiks novērstas  kanalizācijas tīklu avārijas, kas savukārt novērsīs  gruntsūdeņu piesārņojumu un samazinās notekūdeņu infiltrāciju augsnē.

Oļegs Kvitkovskis
Čornajas pagasta pārvaldes vadītājs