Čornajas ciemā norit ūdenssaimniecības rekonstrukcija

Publicēts 12.06.2013

Rēzeknes novada Čornajas pagasta Čornajas ciemā ir uzsākti ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi jau centrālā Miera ielā. Līdz šim būvuzņēmējs SIA „Hektors” ir uzstādījis jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, uzsācis ūdensapgādes tīklu rekonstrukciju. Jūlija mēnesī tiks veikta urbuma rekonstrukcija.

Būvdarbus paredzēts pabeigt 2013.gada 30.augustā.

2012.gadā Rēzeknes novada Čornajas pagasts ir uzsācis īstenot ūdenssaimniecības attīstības projektu „Rēzeknes novada Čornajas pagasta Čornajas ciema ūdenssaimniecības attīstība” ar ERAF līdzfinansējumu 244 479,55 LVL apjomā.

Realizējot projektu, tiks nodrošināts kvalitīvs centralizētās ūdens apgādes pakalpojums Čornajas ciema iedzīvotājiem. Samazināsies ūdens zudumi, pazemes ūdens resursi tiks izmantoti racionāli. Rekonstruējot un pārslēdzot esošo kanalizāciju tiks novērstas  kanalizācijas tīklu avārijas, kas savukārt novērsīs  gruntsūdeņu piesārņojumu un samazinās notekūdeņu infiltrāciju augsnē.

Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Čornajas ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību. Veiktie uzlabojumi ūdenssaimniecības sistēmā novērš vides degradāciju un vienlaikus tiek nodrošināta augstāka dzīves kvalitāte Čornajas ciemā.

Oļegs Kvitkovskis
Čornajas pagasta pārvaldes vadītājs