Bērzgales pagastā ir noslēgušies ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi

Publicēts 28.08.2013

Šodien norit veikto būvdarbu pieņemšana Rēzeknes novada Bērzgales pagastā, ūdenssaimniecības projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Bērzgales pagasta Bērzgales ciemā” ietvaros. Būvdarbus veica uzņēmums SIA „Latgalija” un kopējie ieguldījumi ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbos sastāda 263 030,84 latus, Eiropas Savienības ERAF līdzfinansējums – 213 469 lati.

Īstenotā projekta rezultātā ir radusies iespēja pievienot jaunus patērētājus ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, tiek novērsts avāriju risks ūdenssaimniecības un kanalizācijas tīklos. Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Bērzgales ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību. Veiktie uzlabojumi ūdenssaimniecības sistēmā novērš vides degradāciju, un vienlaikus tiek nodrošināta augstāka dzīves kvalitāte Bērzgales ciemā.

Arvīds Dunskis,

Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājs