Bērzgalē ir noslēgušies ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi un objekts pieņemts ekspluatācijā

Publicēts 16.09.2013

Septembra sākumā Rēzeknes novada Būvvaldes un Bērzgales pagasta pārvaldes komisija ir pieņēmusi ekspluatācijā rekonstruēto Bērzgales ciema ūdenssaimniecības attīstības projektu. Projekta gaitā būvuzņēmējs SIA „Latgalija” ir atjaunojis esošo urbumu, rekonstruēts vecais ūdensvads vairāk kā 2 km, uzbūvēts jauns 299 m garumā. Tas nodrošinās ciemā jaunus pieslēgumus. Arī kanalizācijas sistēmā ir veikta rekonstrukcija, gandrīz 1 km ir veco tīklu rekonstrukcija un 939 m jaunu kanalizācijas tīklu izbūve, kas sniedz iespēju iedzīvotājiem uzlabot savu dzīves vidi. Efektīvam ūdenssaimniecības sistēmas darbam Bērzgalē darbojas divas jaunas sūkņu stacijas.

Īstenotā projekta rezultātā samazināsies avāriju skaits. Būtiski ir ekonomiskie un vides piesārņojuma samazināšanās ieguvumi. Rekonstruējot nolietotos kanalizācijas tīklus, tiek novērstas notekūdeņu noplūdes, uzlabota notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte, kas ietekmē Bērzgales ciema dabas resursu un ainavas ilgtspējīgu attīstību.

Projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Rēzeknes novada Bērzgales pagasta Bērzgales ciemā” īstenošanu finansē Eiropas Savienības ERAF fonds 213 469 LVL apjomā un Rēzeknes novada pašvaldības Bērzgales pagasta pārvalde.

Arvīds Dunskis,

Bērzgales pagasta pārvaldes vadītājs