Aicinām piedalīties veselīgā uztura meistarklasēs!

Publicēts 18.01.2021

Veselīgs uzturs ir cilvēka labsajūtas un veselības stūrakmens. Protams, fiziskās aktivitātes ir svarīgas, bet, lai cilvēks justos un izskatītos labi, uztura nozīme ir krietni lielāka, jo ne velti saka: “Tu esi tas, ko tu ēd”. Bieži vien cilvēks par to neaizdomājas, līdz kaut kas sāk sāpēt vai, sliktākajā gadījumā, uzrodas kādas veselības ķibeles. Cilvēki nereti nezina, kas ir veselīgs uzturs un neprot to pagatavot ne sev, ne arī saviem tuvākajiem, tādēļ projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros, Rēzeknes novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties veselīga uztura meistarklasēs un apgūt vai papildināt savas zināšanas un prasmes veselīga uztura pagatavošanā.

2021. gada 22. janvārī no plkst.10:00 līdz 13:00 uz savu pirmo Veselīgā uztura meistarklasi, kura norisināsies attālināti tiešsaistes režīmā (Zoom platformā), tiek aicināti Dricānu pagastu apvienības iedzīvotāji.

2021. gada 22. janvārī no plkst. 14:00 līdz 17:00 uz savu pirmo Veselīgā uztura meistarklasi, kura norisināsies attālināti tiešsaistes režīmā (Zoom platformā), tiek aicināti Kaunatas pagasta apvienības iedzīvotāji.

Meistarklašu ilgums 180 min. Nodarbības vadīs sertificēts uztura speciālists.

Abās veselīgā uztura meistarklasēs uztura speciālists pastāstīs par uzturu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu (veselīga dzīvesveida komponenti, nozīme veselības veicināšanā, ieguldījums veselībā, ievērojot sabalansētu uzturu); par veselīga uztura šķīvi (kā sadalīt šķīvi un izvietot tajā produktus tā, lai tiktu uzņemtas visas nepieciešamās uzturvielas sabalansētā daudzumā); par pārlieku liela cukura daudzuma lietošanas sekām.

- Uztura speciālists kopā ar dalībniekiem pagatavos divus ēdienus – ar grūbām pildītu papriku un burkānu auzu kēksiņus (sniegs ieskatu ēdiena gatavošanas procesā; informēs par ēdienu sastāvdaļām, to dažādību un to izmantošanas iespējām ēdiena pagatavošanā, par to nozīmi veselības veicināšanā);

Uztura speciālists sniegs informāciju par ēdienu pagatavošanu un uzglabāšanu.

Katram pasākuma dalībniekam tiks sagatavota paka ar nepieciešamajiem produktiem abu recepšu pagatavošanai (1 porcijai). Pakas tiks nogādātas uz apvienībām, kur dalībnieki tās varēs paņemt, iepriekš saskaņojot to ar projekta koordinatoriem (Mariku Skabārdi pa tālruni 22311127 (Dricānu pagastu apvienības projekta koordinatore) un Aiju Kuzminsku pa tālruni 29474627 (Kaunatas pagastu apvienības projekta koordinatore).

Vienā grupā plānots iekļaut 10 dalībniekus. Pirms nodarbības ar katru no dalībniekiem organizatori sazināsies telefoniski, lai atrisinātu tehniskus jautājumus, kas saistīti ar nodarbības norisi.

Aicinām pieteikties elektroniski ŠEIT , vai pa tālruni 28711023 (atgādinām, ka uz nodarbībām vietu skaits ierobežots).

MALTAS PAGASTU APVIENĪBAS UN NAUTRĒNU PAGASTU APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJIEM VESELĪGĀ UZTURA MEISTARKLASES NORISINĀSIES ŠĪ GADA RUDENĪ.

Pasākums “Atbalsta grupu nodarbības” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).

Natālija Bernāne,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja

 Nodarbību programma

Logo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0