Dambretes klubs „Malta”

Vadītājs: Donāts Kondrovs
Kontaktinformācija: t. 64621175

Nodarbības notiek: Maltā

Dambretes klubs „Malta” reģistrēts Latvijas Tieslietu ministrijā 1994. gada 14. martā. Klubam 2009. gadā tika atzīmēta 15 gadu jubileja. Klubs „Malta” šobrīd ir vecākais dambretes klubs Latvijā. Tas galvenokārt strādā ar jauniešiem no trīs Maltas skolām un ir tieši pakļauts Maltas bērnu un jauniešu centram. Ilggadējs dambretes kluba prezidents ir Donāts Kondrovs.Klubs organizē dambretes sacensības ne tikai Maltā, bet arī citviet Rēzeknes novadā un Latgalē. Sadarbojas ar Daugavpils pilsētas, Preiļu, Līvānu un Viļānu dambretistiem. Rīko sacensības trīs dambretes veidos: simtlauciņu jeb starptautiskajā, krievu (64) un poļu – brazīliešu (64) dambretē. Kluba vadībā ik gadu notiek Latgales jauniešu čempionāti krievu un simtlauciņu dambretēs.

7380212688946780_l 7380212688946781_l

Pirmais Latgales jauniešu čempions bija Sergejs Seļakovs no Maltas. Latgales jauniešu čempionu godā ir bijuši Aivars Naglis, Ainārs Romančuks, Sergejs Suharevskis, Guntis Šmauksteļs, Aleksandrs Kozlovs, Juris Dombrovskis, Normunds Ančupāns, Valdis Puķjānis, Aigars Runčis, Valdis Melders, Raivis Vasilevskis, Igors Cvetkovs.

Arī meitenes no dambretes kluba „Malta” ir bijušas Latgales jauniešu čempiones. Tās ir Inta Livdāne, Inese Cible (Babre), Ligita Skudra (Gritāne), Ilona Zvīdriņa, Kristīne Oļševska, Olga Smirnova, Ina Jansone un Inese Krasutina.
Latvijas čempionu godā ir bijuši kluba biedri Artemijs Švecs, Anita Kjarkuze un Nikita Jaudzems.
Kluba Goda biedri ir Viktors Kancāns (miris), Zoja Golubeva, Guntis Valneris, Igors Sorokins, Ligita un Ilgvars Gritāni, Donāts Kondrovs.
Klubs regulāri piedalās Rēzeknes novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas organizētajās sacensībās. Katru gadu maijā klubs organizē Rēzeknes novada jauniešu atklāto čempionātu 100 lauciņu dambretē, kas veltīts Andra Andreiko piemiņai. Jūnija pēdējā sestdienā notiek sacensības veltītas Ērikam Pizānam. Jūlija pēdējā dekādē klubs organizē Donāta Kondrova dāvāto balvu izcīņu. Tiek aicināti dambretisti – Donāta Kondrova bijušie un tagadējie audzēkņi. Arī Latgales jauniešu čempionātus bieži organizē un vada dambretes klubs „Malta”.