Bērzgales pagasta Antona Rupaiņa muzejs
Ieejas maksa: 1,00 EUR. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas izglītības audzēkņiem un skolēniem (bērni līdz 18 gadiem), personām, kurām noteikta invaliditāte; bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.
Īss apraksts: Pirmo reizi apmeklētājiem muzejs durvis vēra 1988. gada 11. novembrī. Dokumentāli muzeja statusu ieguva, kad pagasta Tautas deputātu padomes sesijā 1990. gada 21. septembrī nolēma: ”Bērzgales pagasta Vēstures muzeja dibināšanas datumu noteikt 1990. gada 21. septembri.”
Sakstagala pagasta Fr. Trasuna muzejs „Kolnasāta”
Adrese: Kalna iela 3, Sakstagala pagasts, Sakstagals, Rēzeknes novads, LV – 4638
Kontakti: 64640594, 28676917, e- pasts: kolnasata@inbox.lv
www.facebook.com/trasuns
Darba laiks: P.- Pk.: 8.00 – 16.30
Sestdienās: 10.00 – 16.00 (01.05. – 01.10.)
Svētdienās muzeju var apmeklēt pēc iepriekšēja pieteikuma.
Īss apraksts: Franča Trasuna muzejs „ Kolnasāta ” apmeklētājiem atvērts no 1992. gada. Dibināts, lai saglabātu un popularizētu garīdznieka, politiķa, kultūras un sabiedriskā darbinieka Franča Trasuna, viņa dzimtas, laikabiedru vēsturisko liecību piemiņu, kā arī Sakstagala pagasta vēsturi.
Ekspozīcijas valodas: latgaliešu, latviešu, angļu valodā.
Apmeklētājiem tiek piedāvāta ekspozīcija: „ Latgales lauku sēta. F. Trasuna dzīve un darbīgais mūžs ” un pastāvīgā krājuma izstāde “Senie sadzīves priekšmeti”.
„Kolnasātā” ir iespēja iepazīties ar izcilā latgalieša Franča Trasuna dzīves gājumu un Latgales zemnieku sētas kultūrvidi – dzīvojamo māju, mūra kūti, pirti, klēti, ābeļdārzu, liepu aleju, gleznainajiem dīķiem, krucifiksu un aku.
Apmeklētāji var izmantot ugunskura vietu. Interesenti var iepazīties ar unikāliem krājuma priekšmetiem: dzimtas relikvijām – traukiem, darbojošos patafonu; 19.gs. pūra lādi un Latgales plecu lakatu kolekciju u.c.
Muzeja krājuma priekšmeti ir apskatāmi Nacionālā muzeja krājuma kopkatalogā www.nmkk.lv .
Piedāvājam sekojošas muzejpedagoģiskās programmas:
- “Kāzas Latgalē”, ko ar tautasdziesmām papildina folkloras kopa “Kolnasāta” (skaits nav ierobežots);
- “Senie sadzīves priekšmeti” (grupa līdz 20 apmeklētājiem);
- “Pa Franča bērnības takām” (grupa līdz 20 apmeklētājiem);
- “Senās tradīcijas kristībās”, ko ar tautasdziesmām un ticējumiem papildina folkloras kopa „Kolnasāta” (skaits nav ierobežots).
Iznomājam telpas semināriem, konferencēm un sanāksmēm.
Maltas vēstures muzejs
Krājuma glabātāja Jana Indričāne, tālrunis: 27160350
Maltas vēstures muzeja darba laiks: No 1. maija līdz 1. oktobrim darbdienās un sestdienās no plkst. 8:00 līdz 16:00, svētdienās – slēgts.
No oktobra līdz aprīlim muzejs sestdienās nestrādās. Brīvdienās un ārpus darba laika pēc iepriekšējas pieteikšanās.