Latgales čempione Latvijas skolu šaha olimpiādes posmā – Kristīne Gruznova

Publicēts 07.12.2020

Pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, šogad skolu olimpiāde norisinās jaunā formātā. Izmaiņas ir skārušas atlases kārtas, kas novembrī un decembrī pilnībā norisinās tiešsaistē platformā https://lichess.org.

Otrdien, 1. decembrī, turpinoties Latvijas skolu šaha olimpiādes atlases posmam, tika aizvadīts atlases turnīrs Latgales reģiona 5.-9. klašu skolēniem. Sacensībās piedalījās 16 dalībnieki no 10 dažādām skolām.

Turnīrs notika pēc FIDE noteikumiem un Šveices sistēmas, ar apdomas laiku 10 minūtes + 2 sekundes katram dalībniekam līdz partijas beigām.

Meiteņu konkurencē par čempioni kļuva Kristīne Gruznova (12 punkti, Maltas vidusskola, 6.a klase), aiz sevis atstājot Žaneti Klušu no Rēzeknes un Līgu Elīzi Normanti, kura pārstāv Tilžas vidusskolas Balvu novada 5.a klasi.

Latvijas Šaha federācija apsveic turnīra uzvarētājus un atgādina, ka ikvienam sacensību dalībniekam, kurš ir izpildījis visus reģistrācijas nosacījumus, ir iespēja pretendēt uz balvu neatkarīgi no turnīrā uzrādītajiem rezultātiem. Katrā no turnīriem pēc nejaušības principa tiek izspēlētas 5 balvas. Balvas ir izvēlētas pēc principa “gudrā balva gudrajam skolēnam”.

Nākamā balvu izloze, kurā tiks noteikti balvu īpašnieki Latgales reģionu 5.-9. klašu grupā notiks trešdien, 9. decembrī, pulksten 17.00 Latvijas Šaha federācijas You Tube kanālā.

 Rēzeknes novada BJSS šaha treneris Anatolijs Jasinskis

Foto: A. Jasinskis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0