Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola 2015.-2018. gadā darbojās Erasmus + projekta “My best idea” ” ( Nr. 2015-1-SE01-KA201-012313) realizācijā par aktivitātēm uzņēmējspēju attīstīšanai, starpdisciplināro mācību organizēšanu un digitālā portfolio izveidi. Projekts notika sadarbībā ar Zviedrijas Pitea pašvaldību un ar Itālijas Laives pašvaldību.
Šis projekts deva iespēju ļoti aktīvi sadarboties skolas līmenī, realizējot starpdisciplinarās idejas. Matemātikas, fizikas, ģeogrāfijas, bioloģijas un sociālo zinību, ķīmijas un dabaszinību, sporta, mājturības un tehnoloģiju, latviešu valodas pedagogi īstenoja starpdisciplināro mācību ideju konkurā uzvarējušos projektus 2015./2016. m. g. “Do-Re-Mi-Fa!”- domā, redzi, meklē, fantazē, 2016./2017. m. g. “Dari un izzini!”, 2017./2018. m. g. “Ar saknēm debesīs!”
Projektā tika iegūta jauna pieredze un idejas, kas aizgūtas no ārzemju kolēģiem. Interesanti bija redzēt skolu darbību, mācību stundu norisi Zviedrijā un Itālijā. Projekta ietvaros mums bija iespēja redzēt kā strādā kolēģi Zviedrijā un Itālijā, kā arī Apdāvināto bērnu fakultatīvās skolas Rīgā skolotājas Marika Melne un Kintija Blūmentāle. Interesantas bija Luleo Universitātes mācībspēku Kārinas Kivimaki un Mata Vestberga organizētās nodarbības, jo rosināja saskatīt iespējas pedagoģiskajā procesā veicināt skolēnu uzņēmību un uzdrīkstēšanos. Pedagoģijas doktore Karine Oganisjana dalījās ar savām idejām par starpdisciplānārās pieejas realizāciju stundās. Projektā ieguvām vērtīgu pieredzi, kas ļāva paskatīties uz mācību procesu no cita skatupunkta. Kā pozitīvu piemēru var minēt vērtīgas diskusijas, kurās izkristalizējās problēmas un radās jaunas ierosmes efektīvu metožu pielietošanai mācību stundās.
Par projekta norisi un rezultātiem stāstījām un informējām savas skolas pedagogus, Rēzeknes novada skolu pedagogus un kolēģus no citām skolām, sadarbības partnerus no Rīgas, Zviedrijas un Itālijas, piedalījāmies starptautiskā konferencē Zviedrijā (Lulea).
Skolas ieguvums no šī projekta ir interaktīvāks un radošāks mācību process, uzlabotas mācīšanas un mācīšanās prasmes, digitālās kompetences, aktīvāka skolotāju sadarbība ideju realizācijā. Uzskatām, ka skolas vide kļuvusi daudz modernāka un dinamiskāka, kas gatava integrēt labās prakses un jaunas metodes ikdienas darbā. Šie starpdisciplinārie projekti ļauj skolēniem iespēju izzināt dažādu nozaru perspektīvas. Uzdevumi un problēmsituacijas maksimāli tuvinātas reālajai dzīvei, kuru nevar ielikt viena atsevišķa mācību priekšmeta rāmjos, bet var atrisināt tikai starpdisciplināri.
Tika sagatavoti dažādi materiāli, bet labākās idejas angliski tika publicētas www.loopme.io, lai dalītos pieredzē ar citu valstu skolotājiem, apmainītos ar idejām, iepazīstinātu un izlasītu dažādos veiksmes stāstus.
Video materiāli par projekta norisi:
Jebkuru interesentu gaidām ciemos skolā, lai iepazīstinātu ar “ERASMUS+” projekta starpdisciplināro ideju materiāliem.
Paldies Izglītības pārvaldes speciālistei Elitai Opincānei par atbalstu, iedrošinājumu startēt projektā un, protams, Gõran Dahlen par sadarbības veicināšanu starp Itālijas, Zviedrijas un Latvijas pedagogiem.
Direktores vietniece izglītības jomā Anita Cercene