Notika seminārs par atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Rēzeknes novadā

Publicēts 13.01.2015
Semināra dalībnieki (foto: Madara Ļaksa)

12. janvārī Nodibinājums LEARN (Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību rīkoja semināru par finansējuma piesaistes iespējām saimnieciskās darbības uzsākšanai un attīstībai Rēzeknes novada teritorijā. Lai gan tik tikko ir sagaidīts Jaunais gads un ziemīgā atmosfēra joprojām aicina pakavēties svētku noskaņās, patīkami pārsteidza novada iedzīvotāju aktivitāte, par ko liecina plašais semināra apmeklētāju loks. Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 70 interesenti.

Nodibinājuma LEARN vecākā konsultante Daina Butlere Semināra laikā Nodibinājuma LEARN vecākā konsultante Daina Butlere sniedza aktuālu informāciju par Nodibinājuma LEARN izsludinātā atklātā projektu konkursa nosacījumiem esošajiem un topošajiem Rēzeknes novada uzņēmējiem. Pasākuma apmeklētāji uzzināja, ka biznesa ideju atbalsts tiek piedāvāts gan fiziskām, gan juridiskām personām un tas tiks īstenots, pamatojoties uz atklāta projektu konkursa rezultātiem. Konkursā varēs pieteikties, iesniedzot projektu pieteikumus no 15. janvāra līdz 16. februārim. Kopējā pieejamā summa perspektīvāko projektu finansēšanai ir 30 000 eiro. Viena projekta īstenošanai tiks piešķirts atbalsts līdz 3000 eiro apmērā, bet tas nedrīkst pārsniegt 90% no nepieciešamās summas. Vismaz 10% ir jānodrošina pašam projekta īstenotājam.

Apmeklētājiem tika piedāvāta arī iespēja ieklausīties praktiskos padomos attiecībā uz to, kā būtu racionālāk organizēt savu biznesu, kur gūt informāciju un kā analizēt tirgus situāciju un izvērtēt riskus izvēlētajā nozarē, lai veidotu pamatu ekonomiski efektīvu biznesa lēmumu pieņemšanai. Tāpat tika sniegti skaidrojumi par projekta pieteikuma aizpildīšanu.

Semināra turpinājumā Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļlatgales pārvaldes valsts pārtikas inspektore Ināra Dzindzuka izklāstīja lietderīgu informāciju par Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām pārtikas ražošanas uzņēmumiem mājas apstākļos. Pasākuma dalībnieku interese un uzdotie jautājumi vedina domāt, ka tuvākajā nākotnē Rēzeknes novads varētu sagaidīt izteiktu rosību uzņēmējdarbības sektorā.

Prezentācija par projektu konkursu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai

Praktiski padomi biznesa organizēšanai un projekta pieteikuma sagatavošanai

Iesniedzamie dokumenti

Nodibinājuma LEARN vecākā konsultante
Daina Butlere

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0