Lauku labumu tirdziņš – joprojām ērti un izdevīgi

Publicēts 30.01.2015
Foto: Madara Ļaksa

Turpinot 2014. gadā aizsākto tradīciju, 30. janvārī Rēzeknes novada pašvaldības foajē pulcējās Rēzeknes novada mājražotāji un amatnieki, lai tirdziņā „Izvēlies novadā ražoto” pircējiem piedāvātu pašu izaudzēto, pagatavoto un izloloto produkciju.

„Lauku labumu tirdziņš Rēzeknes novada pašvaldībā jau kļuvis par gaidītu satikšanās vietu gan pircējiem, gan pārdevējiem. Kā vieni, tā otri izrādīja interesi, lai iespēja tirgoties būtu arī šogad, tāpēc sākot ar janvāri, esam iecerējuši mājražotāju tirdziņu rīkot reizi mēnesī,” pastāstīja tirdziņa organizatore, nodibinājuma „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” vecākā konsultante Daina Butlere.

Tirdziņa apmeklētāji kā allaž bija iecienījuši Sakstagala pagasta zemnieku saimniecības „Mētras” gaļas izstrādājumus, LPKS „Viļāni” piena produktus, ābolus un ābolu sulu no Čornajas pagasta zemnieku saimniecības „Ezermala”, paipalu olas no Sakstagala pagasta zemnieku saimniecības „Lapsiņas”, Ainas Eriņas no Dricānu pagasta cepto maizi, Valentīnas Svarinskas no Griškānu pagasta garšaugu maisījumus, Olgas Vinokurovas no Ozolaines pagasta konditorejas izstrādājumus un citus mājražotāju darinājumus.

Lauku labumu tirdziņus vietējo ražotāju atbalstam rīko Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Rēzeknes nodaļu. Nākamā pircēju un pārdevēju satikšanās reize paredzēta februāra beigās. Par precīzu tirdziņa norises laiku informācija vēl sekos, taču līdz tam Rēzeknes novada mājražotāju un amatnieku produkciju var iegādāties arī veikalā „Zaļais” Rēzeknē, kā arī Tiešās pirkšanas kustībā (vairāk informācijas par Tiešo pirkšanu).