Papildina zivju resursus Vērēmu pagasta Adamovas ezerā

Publicēts 23.10.2015

Zivju fonds ir atbalstījis Vērēmu pagasta pārvaldes projektu „Zivju resursu atražošana un pavairošana Vērēmu pagasta Adamovas ezerā”. 15. oktobrī, pateicoties fonda piešķirtajam finansējumam 3400,00 euro, Adamovas ezerā tika ielaisti 17 000 zandartu vienvasaras mazuļu, lai veicinātu rūpnieciskās pašpatēriņa zvejas, makšķerēšanas, kā arī tūrisma attīstību pagastā. Iepirkuma rezultātā zivju mazuļu piegādi veica SIA „Rūjas Zivju Audzētava”. Zivju mazuļu skaitīšanā, svēršanā un ielaišanā piedalījās pagasta pārvaldes, Rēzeknes Reģionālās vides pārvaldes, Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļlatgales pārvaldes pārstāvji.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „ BIOR” 2014. gadā izstrādātajos „Adamovas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumos” apkopotā informācija par laika posmu no 1950. līdz 2013. gadam rāda, ka zivju rūpnieciskās nozvejas apjomi un produktivitāte Adamovas ezerā ir būtiski samazinājusies. Pēc 2014. gadā veiktās kontrolzvejas un nozvejas statistikas zivju krājumu pamatmasu Adamovas ezerā veido plauži, pliči, asari, raudas, sudrabkarūsas, līdakas un līņi, mazāk ir zandartu, ruduļu un ālantu.

Saskaņā ar zinātniskā institūta „BIOR” ieteikumiem, Adamovas ezera zivju krājumus turpmākajos gados var mākslīgi papildināt ar līdaku, zandartu, karpu, sudrabkarūsu un zušu mazuļiem.

Laimdota Melne
Vērēmu pagasta projektu vadītāja

logggglogggIMG_7171IMG_7185 IMG_7169 IMG_7174 IMG_7176 IMG_7180 IMG_7182

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0