Zinību dienā aicinām uz “Sēņu stundiņ` Lūznavā”

Publicēts 21.08.2018

Dabas aizsardzības pārvalde, turpinot pirms dažiem gadiem aizsākto tradīciju kādā no Rāznas Nacionālā parka vietām rīkot Sēņu dienas pasākumu, aicina uz vienu Sēņu stundiņ Lūznavas muižas parkā 1. septembrī.

Ierasti 1. septembrī ceļš ved uz skolu. Šoreiz Zinību diena iekrīt sestdienā, uz skolu nav jāiet, un tā ir jauka iespēja ģimenēm ar bērniem doties dabā un apgūt jaunas zināšanas. Šogad par Sēnu dienas Rāznas Nacionālajā parkā norises vietu ir izvēlēts Lūznavas muižas parks un tā apkārtne. Pasākums norisināsies laikā no plkst.11.00. līdz 15.00. Interesentiem būs iespēja doties stundu garā sēņu iepazīšanas pārgājienā kopā ar mikologu (sēņu pētnieku), apskatīt savākto sēņu izstādi un pašiem papildināt sēņu izstādi, līdzi ņemot savus atradumus. Sarunās varēs noskaidrot sev interesējošus jautājumus par sēņu augšanas vietām , bieži sastopamām un aizsargājamām sēnēm. Tāpat varēs atklāt dabas krāsu noslēpumus, noskaidrot, kuras sēnes var izmantot dziju krāsošanā. Radošās darbnīcas un spēles par sēnēm- arī šoreiz tās neizpaliks. Pasākuma noslēgumā būs iespēja baudīt zupu (cerams, sēņu).

Dalībnieki aicināti ierasties ar groziņu sēņu salikšanai, nazīti un laika apstākļiem un iešanai mežā piemērotā tērpā. Var noderēt arī piezīmju blociņš noderīgas informācijas pierakstīšanai.

Ejot mežā, pamatā meklējam un groziņos liekam tās sēnes, kuras pazīstam. Itin bieži paejam garām citām vērtīgām sēnēm, par kurām maz zinām. Nepamanām sēnes, kas nav ēdamas, nepamanām mazās sēnītes, gļotsēnes, piepes. Šī būs iespēja iepazīt daudzveidīgo sēņu pasauli un savas zināšanas papildināt”, atzīmē Pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Papildu informācija: Regīna Indriķe,Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas dabas izglītības centra vadītāja , mob. 29139677

Afiša