Virtuālais tautastērpu gājiens – par godu Latvijas svētkiem

Publicēts 07.05.2020

Lai gan šogad Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadiena tika svinēta bez publiskiem pasākumiem, svētku noskaņa tika sarūpēta attālināti. Viena no šādām iespējām kļuva jau par tradīciju kļuvušais tautastērpu gājiens, kurš notiek 4. maijā kopš 2016. gada. Šogad tas notika attālināti – sociālajos tīklos. Un jāsaka, ka izdevās ļoti svinīgi un aizkustinoši. Šajā gājienā piedalījās arī Ozolaines pagasta Tautas nama folkloras kopa “Zeiļa”.

Jau kopš 4. maija rīta sociālajos tīklos gan acis, gan sirdi priecēja un radīja pacilājošu, patriotisku noskaņu bezgalīgi lielais virtuālā tautastērpu gājiena dalībnieku skaits- individuālie tautas tērpu demonstrējumi, kolāžas, ģimenes foto, kurus pavadīja sirdssilti muzikālie sveicieni un vēlējumi Latvijai šai nozīmīgajā gadadienā.

Ozolaines pagasta Tautas nama folkloras kopa „Zeiļa” šajā virtuālajā gājienā piedalījās ar foto kolāžu, kā arī individuāli un kopā ar ģimenes locekļiem, savācot ļoti lielu atbalstītāju skaitu. Paldies visiem, kuri nobalsoja – „Man patīk”!

Gājiena rīkotāji – tautas tērpu centrs “Senā klēts” – iepriekš aicināja ikvienu tērpties goda tērpā, nofotografēties un publicēt attēlu 4. maijā ar tēmturi #tautastērpugājiens. Savukārt mākslinieciskajiem kolektīviem tika rosinātas jau iepriekš sagatavot foto kolāžu ar to dalībniekiem tautas tērpos.

Jāsaka, ka šis pasākums radīja vārdos neizsakāmu gandarījumu par kopības sajūtu, kuru cilvēki Latvijā un ārpus tās radīja, pošoties un piedaloties virtuālajā tautas tērpu gājienā.

Tie, kuri vēlas vēlreiz aplūkot šīs unikālās fotogrāfijas un tajās atrast sev pazīstamas sejas, vairāk bilžu var atrast lietojot tēmturi #tautastērpugājiens.

Materiālu sagatavoja
Ozolaines pagasta folkloras kopas „Zeiļa” vadītāja Ināra Blinova

Zeila_tautasterpasgajiens2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0