Viļānos kopā sanāks tautas muzikanti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas

Publicēts 23.07.2014
Kapela Ventspils blūmīzeris

2. augustā Lakstīgalu salā, Viļānos, jau 14. gadu pēc kārtas Tautas muzikantu svētkos pulcēsies tautas muzikanti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Upes krastos atkal skanēs senas un jaunas melodijas gan vecmeistaru, gan mūsdienu kapelu un folkloras kopu izpildījumā.  Šie ir svētki, kuros tautas muzikanti-vecmeistari no vectēva, tēva vai krusttēva apgūtās muzicēšanas prasmes un zināšanas par tautas muzicēšanas tradīciju nodod jaunākās paaudzes muzikantiem un savstarpēji apmainās gan ar melodijām, gan dažādu instrumentu spēlēšanas manierēm.

Šogad Viļānos piedalīsies muzikanti – vecmeistari no Kārsavas, Viļānu, Daugavpils, Ludzas, Balvu, Baltinavas, Viļakas, Dagdas, Rēzeknes, Salacgrīvas, Krimuldas, Saldus, Limbažu, Ventspils, Kuldīgas un Strenču novadiem. Īpaši viesi Viļānos ieradīsies no Pērnavas (Igaunija) – mutes ermoņiku orķestris (Piccolo Orchestra), kas spēlē gan akadēmisko, gan tautas mūziku tikai ar mutes ermoņikām un jau ir pārsteiguši daudzus klausītājus dažādos starptautiskos konkursos, iegūstot arī Baltijas valstu un Ziemeļvalstu čempionu titulus mutes ermoņiku spēlē. Tāpat būs iespēja baudīt Mahmor (Polva, Igaunija) un vairāku Utenas (Lietuva) muzikantu uzstāšanos, tostarp Garsonu ģimenes ansambli, kuri ne vien izpilda, bet arī pēta un kolekcionē lietuviešu tautas mūziku.

Tradicionāli Tautas muzikantu svētki tiks ieskandināti ar vairākiem koncertiem Viļānu novada pagastos, bet plkst. 18:00 visi aicināti uz Tautas muzikantu svētku dižkoncertu Lakstīgalu salā, Viļānos, pēc kura sekos večerinka ar jestrām dziesmām, lustīgiem dančiem un sirsnīgām sarunām. Ne tikai pasākuma dalībniekiem, bet arī skatītājiem šī ir iespēja dziļāk izprast sadzīves muzicēšanas tradīciju, muzikantu grupu repertuāra veidošanas īpatnības, instrumentu spēles manieri, izgatavošanas un pielietošanas iespējas.

Tautas muzikantu svētkus rīko Tautas muzikantu biedrība, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Viļānu novada pašvaldība, Viļānu pilsētas dome, Viļānu kultūras nams, pagastu pašvaldības, krodziņš „Pie Kaupra” u.c.

Svētku PROGRAMMA

11:00-13:00 Svētku dalībnieku ierašanās, reģistrācija;
14:00-16:00 Koncerti pagastos (vecmeistari un muzikantu grupas izbrauc muzicēt uz Viļānu novada pagastiem):
• Viļānu pag. Radapolē (pie vecā kantora ēkas)
• Viļānu pag. Jaunviļānos (daudzdzīvokļu māju pagalmā)
• Sokolku pag. Strupļos (estrādē)
• Dekšāru pag. Dekšārēs (estrādē)
18:00 – 19:30 SVĒTKU DIŽAIS KONCERTS, Viļānos, Lakstīgalu salā.
No 19:30-22:00 Večerinka (muzicē visi dalībnieki, katra grupa 20 min)

Sīkāka informācija par svētkiem pie Ivetas Dukaļskas, Tautas muzikantu biedrība, tālr. 29167594, epasts: ivetadukalska@inbox.lv

 

Maija Upeniece
Tautas muzikantu biedrības dalībniece

FOTO no Tautas muzikantu biedrības arhīva

 

Muzikanti no Utenas kapela_Tas_trimiskSalnavas muzikants Aivars Zeiļukskaunatas-muzikanti-Artūrs-Baltiņš-Antons-Savickis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0