Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kūzuls” izdejo „Soļus smiltīs”

Publicēts 07.08.2014

Kopš 1999. gada vidējās paaudzes deju kolektīviem (VPDK) atpūtas brīdī starp lielajiem Deju svētkiem tiek rīkota vasaras satikšanās un sadancošanās festivālā „Soļi smiltīs”, kad  jūrmalas kāpās pulcējas dejotāji no visiem Latvijas novadiem. Šī gada 26. jūlijā notika jau 14. festivāls. Kā norises vieta bija izvēlēta Nīcas novada Bernātu dabas parka teritorija, kas ir unikāla ar savu dabisko un skaisto vidi, priežu mežu un baltām jūrmalas smiltīm. Šajā pasākumā kolektīvi ne tikai izrādīja savu dejošanas māku, bet arī sacentās latvju rakstu veidošanā pludmales smiltīs, zābaka mešanā un orientēšanās pa Bernātu dabas parka takām.
Šogad festivālā piedalījās 29 kolektīvi ar 600 dejotājiem no visas Latvijas. Dalībnieku vidū bijām arī mēs, Vērēmu pagasta VPDK „Kūzuls”, kurš kuplināja pasākuma noskaņu ar tikai Latgalei raksturīgo enerģiju un azartu.

VPDK „Kūzuls” dejotāji atzina, ka tas bija skaists un saturā bagāts pasākums vasaras vidū. Mums bija dota iespēja ne tikai satikties un sadraudzēties, bet arī gūt jaunu pieredzi. Daba lutināja, un mēs varējām izbaudīt jūras viļņu vilinājumu un jūrmalas smilšu burvību. Kā vistālākie ciemiņi mēs piedzīvojām gan agrā rīta vēja spirgtumu pludmalē, gan arī vēlā vakara saulrietu.

Noslēguma koncertā triju stundu garumā tika izdejotas skaistākās latviešu tautas dejas. Daļu no tām, tāpat kā lielajos Deju svētkos, vienlaicīgi dejoja vairāki kolektīvi. Koncerta beigās visi dejotāji vienojās kopīgā dejā „Pie jūriņas maliņā”.

VPDK „Kūzuls” vēlas pateikties Vērēmu pagasta pārvaldes vadītājam V. Bistrova kungam par sniegto finansiālo atbalstu un iespēju piedalīties vasaras satikšanās festivālā. Paldies autobusa šoferiem par izturību un negulētajām naktīm. Paldies dejotāju ģimenēm par sapratni, iecietību un atbalstu.

Vineta Āboliņa
VPDK „Kūzuls” vadītāja

kuzuls2kuzuls3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0