Veselīgs Eiropas našķis no Rēzeknes novada – putotais medus ar lifolizētām piedevām

Publicēts 24.07.2020

Ievērojot visus Covic-19 laika noteiktos ierobežojumus, 18. jūlijā Kaunatas pagastā Rēzeknes novada dienas ietvaros notika kulinārijas meistarklase “Veselīgi Eiropas ēdieni kopā ar Rēzeknes novada uzņēmējiem”. Tajā godā tika celta novada saldā bagātība- medus, apvienojot to ar mūsdienu tehnoloģijām- lifolizētām piedevām, t.i. žāvējot, piemēram, ogas aukstumā, tādējādi saglabājot to dabīgās garšas īpašības un uzturvērtību. Medu piedāvāja Rēzeknes novada biškope Gunta Silkāne, kura nesen iegādājusies iekārtu, lai patērētajiem pasniegtu jaunu produktu- putotu medu. Lai padarītu medus garšu vēl interesantāku, Rēzeknes novada pašvaldības Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē sadarbojās ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Pārtikas pārstrādes laboratoriju, kuras speciālisti putoto medu apvienoja ar liofilizētām piedevām. Kulinārijas meistarklasē tika rādīts medus pagatavošanas process, degustācijai tika piedāvāts medus ar dzērvenēm. Pasākuma apmeklētāji atzina, ka jaunais produkts ir izdevies gana interesants, tas patiks pat tiem, kam negaršo medus. Tāpat viesi atzina, ka šāda veida produkts varētu kļūt par interesantu suvenīru no Rēzeknes novada.

Tāpat meistarklases stendā veselīgo un neparasto ēdienu klāstu papildināja karamele uz kociņa un batoniņš, kas gatavots no kaņepēm. To piedāvāja saimniecība “Obelisk Farm” no Dekšārēm.

Kulinārijas meistarklases dalībnieki aktīvi degustēja medu ar piedevām, kā arī piedalījās konkursā par Eiropas Savienību. Kaunatieši un pagasta viesi bija pietiekami erudīti, tāpēc vairums saņēma Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē sarūpētās balvas.

Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē ilgstoši sadarbojas ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, kopīgas kulinārijas meistarklases tiek veiksmīgi organizētas jau otro gadu. RTA Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Pārtikas produktu pārstrāde” direktore M. soc.sc. Inese Silicka apmierināta ar sadarbību starp Rēzeknes novada pašvaldību un RTA. Stāsta Inese Silicka: ”RTA tika īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas projekts “Nodarbinātības kompetenču uzlabošana pārdošanas laboratorijās/ SalesLabs”. Šī projekta ietvaros tika ieviesta jauna studiju kursu apgūšanas metode – problēmbalstīta mācīšanās, kur studenti risina uzņēmēju uzdevumus, kas savukārt atrisina kādu no šī uzņēmuma problēmām, t.i. notiek jaunu produktu/ideju izstrāde. Šī projekta ideja turpina īstenoties arī šobrīd. Gada sākumā sākās jauns uzņēmumu un studentu sadarbības sasaukums, kur ar studentu spēkiem uzņēmēji vēlējās risināt kādu sava uzņēmuma attīstības problēmu. Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu “Ražošanas loģistika” un “Pārtikas produktu pārstrāde” studenti izvēlējās pētīt Guntas Silkānes vadīto uzņēmumu SIA “Plašumi” kas nodarbojas ar biškopību un biškopības pirmproduktu apstrādi un to pārdošanu. Pētnieciskais uzdevums bija izstrādāt jaunus medus produktus. Par izejvielu kļuva putotais dažādu ziedu medus, kurš tika papildināts ar dažādām liofilizētām augu valsts izejvielām vai aromātvielu ekstraktiem.

Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Pārtikas laboratorijas sadarbība turpināsies arī 12. septembrī, kad pārcelto Podnieku dienu ietvaros Lūznavas muižā arī notiks Kulinārijas meistarklase “Veselīgi Eiropas ēdieni kopā ar Rēzeknes novada zaļo griķu audzētājiem”.

Diānas Seleckas teksts un foto

 

med5 med2 med3 med4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0