Publicēts 25.11.2014
Rēzeknes novada skolēni iesaistās Ziemassvētku rotājumu apmaiņas projektā
Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiku padarītu interesantāku un pārsteigumiem bagātāku, „Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē” jau otro gadu Rēzeknes novada izglītības iestādes aicināja piedalīties starptautiskā Ziemassvētku rotājumu apmaiņas projektā.
 Lasīt vairāk
Publicēts 28.11.2013
Adamovas speciālās internātpamatskolas audzēkņi Ziemassvētku rotājumu apmaiņas projektā gatavo latvju etnogrāfiskās zīmes
Atkal ir pienācis Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Rosās gan lieli, gan mazi. Ziemassvētkiem gatavojas arī skolēni un skolotājiAdamovas speciālajā internātpamatskolā.Viens no pasākumiem – piedalīšanās starptautiskajā Ziemassvētku rotājumuapmaiņas projektā, kurā piedalās skolēni no dažādām valstīm.
 Lasīt vairāk
Publicēts 25.11.2013
Kaunatas bērni gatavo Ziemassvētku apsveikumus
Decembris – tas ir mēnesis, kuru gaida paši mazākie un arī lielākie bērni un vecāki. Tas ir laiks, kad mēs katrs gribam daudz vairāk viens otram dot un dāvināt. Tas ir laiks, kad mēs gatavojam dāvanas no visas sirds. Šogad Kaunatas PII ”Zvaniņš”, kā viena no astoņām izglītības iestādēm, piedalās Starptautiskā projektā, kur bērnu rokām darināti Ziemassvētku eglīšu rotājumi, tiks aizsūtīti uz vairākiem desmitiem izglītības iestāžu dažādās Eiropas valstīs. Šo projektu koordinē Europe Direct Informācijas centrs Austrumlatgalē. Jau šonedēļ 30 dāvanas sāks savu ceļu pie citu valstu bērniem un arī mēs sāksim gaidīt dažādu valstu rotājumus, lai varētu visi kopā izlasīt interesantu informāciju par katru valsti un saņemtās dāvanas – eglīšu rotājumus - iekārt savā Ziemassvētku eglītē,izveidojot Eiropas Ziemassvētku eglīti, pastāstīja Kaunatas PII ”Zvaniņš” vadītāja Sandra Viša.
 Lasīt vairāk
Publicēts 11.11.2013
Rēzeknes novada bērni sūta pašdarinātus Ziemassvētku rotājumus uz skolām citās ES valstīs
Krāsaini zvaniņi, sniegbalti eņģeļi, zvaigznes un sarkanbaltsarkanas bumbas – šie un vēl citi Rēzeknes novada bērnu rokām darināti Ziemassvētku eglīšu rotājumi tūlīt uzsāks ceļu uz vairākiem desmitiem izglītības iestāžu dažādās Eiropas valstīs. Rotājumi tiek veidoti Ziemassvētku dāvanu apmaiņas projekta ietvaros, ko Rēzeknes novadā koordinē Europe Direct Informācijas centrs Austrumlatgalē. Projekta vadītāja Inta Rimšāne pastāstīja: „No Rēzeknes novada projektā iesaistījušās astoņas izglītības iestādes: Nautrēnu vidusskola, Adamovas speciālā internātpamatskola, Audriņu, Verēmu un Liepu pamatskolas, kā arī Čornajas, Kaunatas un Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes. Katra no tām ir sagatavojusi 30 dāvanas un tikpat daudz sūtījumu tiks gaidīti no citām valstīm. Kopā dāvanu apmaiņas projektā piedalās 240 izglītības iestādes no visām Eiropas Savienības valstīm.”
 Lasīt vairāk
Publicēts 23.09.2013
Ziemassvētku dāvanu apmaiņas projekts Rēzeknes novadā
Eirope Direct informācijas centrs Austrumlatgalē no 2013.gada oktobra līdz decembrim rīko starptautisku Ziemassvētku dāvanu apmaiņas projektu, iesaistot tajā Rēzeknes novada izglītības iestādes. Projekta mērķis ir radošā veidā izglītot skolēnus par Eiropas Savienības valstīm, to tradīcijām, paražām, kā arī dot iespēju izglītības iestādēm veidot jaunus sadarbības projektus. Projekta ietvaros skolas un pirmsskolas izglītības iestādes no visas Eiropas apmainīsies ar dāvanām – eglīšu rotājumiem. Katra skola izsūtīs uz dažādām Eiropas valstu izglītības iestādēm un Europe Direct informācijas centriem 30 Ziemassvētku dāvanas. Katrā dāvanā būs arī vispārīga informācija par savu valsti un novadu, tradīcijām, kā arī Ziemassvētku dziesmas, receptes, ticējumi, stāsti un cita interesanta informācija. Savukārt saņemtās dāvanas – eglīšu rotājumus – izglītības iestādes izkārs savās eglītēs, tādējādi izveidojot Eiropeiskas Ziemassvētku egles. No Rēzeknes novada projektā iesaistās un Ziemassvētku eglītes izpušķos Čornajas, Kaunatas, Silmalas pirmsskolas izglītības iestādēs, Audriņu, Liepu, Verēmu pamatskolās, Nautrēnu vidusskolā, Adamamovas speciālajā internātpamatskolā, kā arī Rēzeknes novada pašvaldībā.
 Lasīt vairāk