VEREMS un Rēzeknes Dzirnavnieks kļūst par Rēzeknes SEZ Gada uzņēmumiem

Publicēts 28.08.2018
(no kreisās sākot): Staņislavs Ratinskis – RSEZ SIA “LATSTAB” valdes priekšsēdētājs, Sandra Ežmale - Rēzeknes SEZ pārvaldniece, Arvīds Zelčs – “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS vadītājs, Līga Vindēle – “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS lietvede, Jurijs Petrovs - “REBIR” RSEZ AS padomes priekšsēdētājs, Anita Lempa - “REBIR” RSEZ AS padomes locekle, Edgars Samovičs RSEZ SIA “IRBIS TECHNOLOGY” elektroinženieris.

2018. gada 24. augustā svinīgā pasākumā jau septīto gadu tika pasniegti apbalvojumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (Rēzeknes SEZ) komercsabiedrību Gada balvas konkursa uzvarētājiem. Izvērtējot 2017. gada rādītājus, “Gada uzņēmuma” apbalvojums tika piešķirts divām Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām: “VEREMS” RSEZ SIA lielo/vidējo komercsabiedrību grupā un “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS mazo komercsabiedrību grupā. Vairākām komercsabiedrībām piešķirti Atzinības raksti par ieguldījumu Rēzeknes SEZ attīstībā.

Lielo/vidējo komercsabiedrību grupā galvenā balva nominācijā “GADA UZŅĒMUMS” piešķirta “VEREMS” RSEZ SIA. Bērza saplākšņa ražotājs “VEREMS” RSEZ SIA komercsabiedrību gada balvas konkursā saņēma sekojošus apbalvojumus: 1. vieta nominācijās „Gada ražotājs”, „Lielākais nodokļu maksātājs”, „Lielākais eksportētājs”, „Gada investīcijas” un „Sociāli atbildīgākais uzņēmums”. 2017. gadā uzņēmuma kopējais apgrozījums bija 30,3 miljoni eiro, nodokļos valstij nomaksāti vairāk nekā 2 miljoni eiro. “VEREMS” RSEZ SIA kopumā ir ieguldījis vairāk nekā 50 milj. eiro modernajās tehnoloģijās un infrastruktūras attīstībā un 2018.gadā ir uzsācis jaunu ieguldījumu projektu Rēzeknes SEZ teritorijā. Uzņēmumā patlaban strādā 339 darbinieki.

Par “GADA UZŅĒMUMU” mazo komercsabiedrību grupā tika atzīts “Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS. Uzņēmumam piešķirti apbalvojumi šādās nominācijās: 1. vieta nominācijās „Gada investīcijas”, „Sociāli atbildīgākais uzņēmums”, „Gada sadarbības partneris”, „Gada pakalpojumu sniedzējs”, kā arī 2. vieta nominācijā „Lielākais nodokļu maksātājs”. “Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS 2017. gadā sniedzis pakalpojumus vairāk nekā 3,5 miljonu eiro apmērā. Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija ir izvirzījusi „Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS apbalvošanai nominācijā “Gada sadarbības partneris” par RTA studējošo aktivitāšu atbalstu.

Atzinības raksti par ieguldījumu Rēzeknes SEZ attīstībā 2017. gadā lielo/vidējo komercsabiedrību grupā tika piešķirti uzņēmumiem SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ, “NewFuels” RSEZ SIA, “MAGISTR-FISKEVEGN GROUP.MFG” SIA. Savukārt mazo komercsabiedrību grupā Atzinības raksti par ieguldījumu Rēzeknes SEZ attīstībā 2017. gadā tika piešķirti uzņēmumiem “Energy Resources CHP” RSEZ SIA, RSEZ SIA “LATSTAB”, “MB Properties” RSEZ SIA, RSEZ “REDIUS” SIA, “EsJu” RSEZ SIA, SIA RSEZ “DFD”, RSEZ SIA “Alfa Lithium”, “REBIR” RSEZ AS, un RSEZ SIA “IRBIS Technology”.

Pašvaldību kopīgās iestādes “Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde” Rēzeknes SEZ komercsabiedrību Gada balvas konkurss katru gadu tiek organizēts ar mērķi novērtēt un godināt sekmīgākās Rēzeknes SEZ komercsabiedrības, kā arī to produktus un pakalpojumus, izvērtējot uzņēmumu iepriekšējā gada darbības rezultātus. Rēzeknes SEZ komercsabiedrību gada balvas konkursa ietvaros komercsabiedrības tika vērtētas 10 nominācijās – Gada pakalpojuma sniedzējs, Gada ražotājs, Lielākais nodokļu maksātājs, Lielākais eksportētājs, Gada investīcijas, Gada inovācijas, Straujāk augošais uzņēmums, Sociāli atbildīgākais uzņēmums, Gada sadarbības partneris un Gada uzņēmums.

Šobrīd RSEZ komercsabiedrības statuss piešķirts 19 uzņēmumiem. Izplatītākās nozares, kādās darbojas Rēzeknes SEZ komercsabiedrības, ir metālapstrāde, kokapstrāde, iekārtu un instrumentu ražošana, uzglabāšana un noliktavu saimniecība. Kopējais RSEZ komercsabiedrību apgrozījums 2017. gadā bija 99,4 miljoni eiro un komercsabiedrībās kopumā nodarbināti 899 strādājošie.

Sagatavoja: Ramona Keidāne,
Rēzeknes SEZ pārvaldes ārējo sakaru organizatore
Tālr.(+371)28633550, e-pasta adrese: ramona.keidane@rsez.lv

Foto: Māris Justs