Uzvarētāji konkursā “Dārznīca” – Rēznas pamatskolas audzēkņi

Publicēts 23.09.2014

Jau trešo gadu pēc kārtas Rēznas pamatskolas skolēni piedalījās stādu audzēšanas konkursā “Dārznīca”. Piecus mēnešus, no janvāra līdz maijam, audzējām trīs interesantus augus – krūmcidoniju, krastu kļavu un vītolu, dokumentējot to augšanas gaitu, kā arī veicot novērojumus un pierakstot secinājumus „Auga dienasgrāmatā”.

Mūsu skolas skolēni piedalījās konkursā ar lielu interesi un neatlaidību, par ko liecina iegūtie rezultāti. Izvērtēšanai tika iesūtīti 120 individuālie un 130 komandu darbi no Latvijas skolām. Žūrijas uzdevums, nosakot uzvarētājus, nebija viegls, jo rūpīgu, skaisti noformētu un radoši papildinātu darbu bija ļoti daudz. Par labākajiem individuālo darbu autoriem tika atzīti 3. klases skolēns Daniels Mošerenoks – 1. vieta, 6. klases skolniece Aija Muravska – 2. vieta, 6. klases skolniece Lāsma Kovaļevska – 4. vieta. Savukārt komandu konkurencē mūsu skolas komanda “Stādiņi”, kurā piedalījās Elīna Batare, Ērika Katkovska un Kaspars Ančs, ieguva 2. vietu, piekāpjoties komandai “Bitītes” no Preiļu 1. pamatskolas. Otra Rēznas pamatskolas komanda „Mazie pumpuriņi” ieguva 3. vietu. Konkursa noslēgumā tikām aicināti piedalīties izzinošajā pasākumā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Pasākuma laikā mēs uzzinājām, kā veicies citiem konkursa dalībniekiem, dalījāmies savos iespaidos un pieredzē par stādu audzēšanu un kopšanu, kā arī iesaistījāmies dažādās ar dārzkopību saistītās aktivitātēs. LU Botāniskā dārza gidu pavadībā skolēni devās ekskursijā pa Palmu māju un pētīja augu kolekciju, lai uzzinātu vairāk par augu sēklām un to dīgšanu, par spraudeņu pareizu apsakņošanu un kopšanu, kā arī varēja pārbaudīt savas zināšanas koku lapu atpazīšanā. Skolēniem tika rīkota arī praktiska augu pavairošanas meistarklase, kuras laikā bērni paši varēja iestādīt podiņos kādu augu un paņemt līdzi, lai turpmāk par to rūpētos.

Visi uzvarētāji saņēma Pateicības rakstus, izzinošu dārzkopja kalendāru, žurnāla „Ilustrētā Junioriem” abonementu visam gadam, kā arī bezmaksas Dabas muzeja apmeklējumu un dāvanu karti braucienam uz zinātnes centru „Zili brīnumi”. Mums ir liels prieks un gandarījums par gūtajiem rezultātiem un par jauko LU Botāniskā dārza apmeklējumu.

Paldies visiem mūsu skolas apņēmīgajiem bērniem un skolotājiem, kuri iesaistījās stādu audzēšanas konkursā „Dārznīca”, lai padarītu mūsu pasauli zaļāku un skaistāku! Ar nepacietību gaidīsim jaunu stādu audzēšanas konkursu. Liels paldies Stolerovas pagasta pārvaldniekam Vitālijam Muravskim, kurš parūpējās par autobusu, lai mēs nokļūtu Rīgā.

 

Ināra Ameļko
Rēznas pamatskolas sākumskolas MK vadītāja

Foto: Ināra Anča

 

IMG_4459IMG_4451IMG_4439IMG_4435IMG_4409IMG_4417

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0