Uz mūzikas spārniem

Publicēts 04.11.2014

Latvijas Televīzijas bērnu un jauniešu konkurss „Balss pavēlnieks” šogad norisinājās rudenī, ne tā kā iepriekšējos gadus. Varbūt tāpēc bija tāda iespēja – sasmelties vasaras sauli, pārvēršot to skaņās, kas sasilda klausītāju sirdis. Lendžu pagasta meitenes Santa Latiševa – Čudare, Alise Meļko, Agnese Adijāne, Jūlija Marija Adijāne un Liāna Brīvere ( kas arī ir grupa „Medus”), devās uz Rīgu, lai kopā ar Ozolnieku novada, Jelgavas un Jumpravas meitenēm – Agitu Zunduri, Sabīni Paulu Štubi, Megiju Grundmani, Elīzu Vinkelmani un Zīli Ašmani dziedātu LTV konkursa „Balss pavēlnieks” pusfinālā 12. oktobrī. Tā tapa grupa „Spārni.”

Lai piedalītos konkursā līdz 15. septembrim bija jāaizsūta balsu ieraksti, kur kompetenta žūrija izvēlējās labākos pusfinālam. Gandrīz katrs popgrupas vadītājs un vokālais pedagogs no visas Latvijas iesniedza dziesmas vērtējumam, kuru kopskaits bija vairāki simti.

4. oktobrī Zemgales un Vidzemes meitenes devās uz Rēzeknes novada Lendžiem, lai piedalītos mēģinājumā, 5. oktobrī viņas kopā ar grupu „Medus”, kur dzied arī četri braši puiši – Dāvis Adijāns, Antons Adijāns, Renārs Šarkovskis un Artūrs Brīvers, mēroja ceļu uz Rīgas „Lido”, lai sniegtu koncertprogrammu.

10. oktobra vakarā Ozolniekos ieradās Lendžu meitenes kopā ar savu vokālo pedagoģi Irēnu Ivanovu. Divas dienas saspringta darba, vokālās prasmes, vingrinājumi, balsu salikumi, deja, kustība, tērpi, emocijas… Tas viss, lai varētu uzkāpt uz skatuves Zaķusalā. Konkursa dienā – saviļņojums un gandarījums, pirms uzstāšanās kopējā lūgšana.

Dziesma „Ai, pasaulīt” ir lūgšana. Bērnu lūgšana par pasauli, par pieaugušajiem, par iespēju dzīvot skaistāk un labāk. Tā ieved pārdomu labirintos, liekot ieraudzīt dzīvi spilgtākās krāsās.

Skolotāja Irēna Ivanova: „Meitenes izjusti iznesa priekšnesumu, ļoti emocionāli un muzikāli nodziedāja, izdarīja visu iespējamo. Ar viņām ļoti viegli strādāt, jo uztver visu momentā un prot pašas radoši darboties.”

Vokālā pedagoģe no Mārupes Līga Taube: „ „Balss pavēlnieks” ir ļoti radošs, spēcīgs konkurss, kur ir ārkārtīgi augstas prasības. Kolektīvam ļoti jālepojas, ja tiek uz pusfinālu. Televīzijas process ir nogurdinošs, bet rezultāts sniedz gandarījuma sajūtu.”

Iespēja piedalīties pusfinālā deva cerību spārnus, lai nākošgad dziedātu finālā. Mums ir vajadzīgas kopējas lūgšanas, lai pasaulīte kļūtu labāka. Kas zina, varbūt izdosies apvienot dziedošos bērnus no visiem Latvijas novadiem?

Vēlos pateikt paldies par atbalstu Lendžu pagasta pārvaldei, Ozolnieku novada domei, deju studijai „Benefice” un Annikai Andersonei par tērpiem, skolotājai Irēnai Ivanovai, kustību konsultantei Santai Kancevičai, visiem vecākiem un līdzjutējiem.

Ingūna Lipska
popgrupu „Medus”un „Spārni” vadītāja

20141012_174339 (1024 x 768)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0