Uz Feimaņu kultūras nama skatuves izdejota Rēzeknes apriņķa deju kolektīvu skate „Jautrais sadancis”

Publicēts 15.01.2014
Deju kolektīvu vadītāji

11.janvārī Feimaņu kultūras namā notika Rēzeknes apriņķa deju kolektīvu skate, kurā piedalījās 20 deju kolektīvi no Rēzeknes novada, Viļānu novada un Rēzeknes pilsētas. Skatē tika izdejotas visdažādākās dejas – gan „Abrama polka” Gunāra Igauņa Tautas mūzikas apdarē un Gaidas Ivanovas horeogrāfijā, gan „Kāzu godu solis” un „Lūznavas dancis” Ilmāra Dreļa horeogrāfijā. Deju soļos tika ietērptas arī dažādas populāras dziesmas, tostarp, „Rikšiem bērīt”, „Viņi dejoja vienu vasaru” un citas.

Deju kolektīvu veidotos deju rakstus, raito soli un tērpus vērtēja žūrija: horeogrāfs Gunārs Strods, deju kolektīvu vadītāja Ilze Broka un Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs Ilmārs Dreļs. „Skate bija paredzēta, lai Dziesmu un Deju svētku starpposmā varētu novērtēt deju kolektīvu sagatavotības līmeni, kā arī varētu plānot valsts mērķdotāciju piešķiršanu kolektīvu vadītājiem,” pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne. Pēc skates, uzrunājot dejotājus, žūrijas pārstāvis G.Strods uzsvēra, ka kolektīviem esot ļoti laba gaume gan tērpu izvēlē, gan muzikālajā ziņa. „Galvenais, ir jāpriecājas par to, ka esat uz skatuves,” dejotājiem teica I.Broka, „jo to sajūt arī skatītāji un var priecāties līdzi.”

Pasākuma otrajā daļā notika tradicionālais koncertkarnevāls, kurā deju kolektīvi rādīja atraktīvus priekšnesumus, iekļaujot tajos arī neparastākus deju soļus, ko citkārt uz deju skatuves nav iespējas skatīt.

4 5

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0