Tūrisma akcija „Brīvdienas pie kaimiņiem” Latgalē un Aukštaitijā Lietuvā

Publicēts 17.06.2019

Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs šogad aicina piedalīties Latvijas un Lietuvas apceļotājus tūrisma akcijā „Brīvdienas pie kaimiņiem”, kuras ietvaros no 1. jūnija līdz 15. septembrim ir iespēja apmeklēt 30 akcijas vietas Latgalē un Aukštaitijas reģionā Lietuvā, kā arī iegūt vērtīgas balvas. Tā ir lieliska izdevība saturīgi pavadīt brīvo laiku, atklāt dažādus tūrisma, atpūtas un kultūras objektus abās kaimiņvalstīs. Akcijas mērķis ir popularizēt Latgali lietuviešu ceļotāju vidū, kā arī iepazīstināt vietējos iedzīvotājus ar Aukštaitijas reģiona tūrisma piedāvājumu, tādā veidā sekmējot savstarpējo sadarbību un stimulējot tūrisma attīstību abos reģionos.

Latgales tūrisma nozarei Lietuva ir viens no nozīmīgākajiem ārvalstu tirgiem. Viesu skaits no kaimiņzemes katru gadu ir mērāms ar ievērojamu pieaugumu, 2018. gadā tuvojoties 50% palielinājumam. Arī akcijā iekļautajās pilsētās apmeklētāji no Lietuvas sastāda manāmu daļu no visiem ārvalstu viesiem, tāpēc ir skaidrs, ka saviem kaimiņiem esam sasniedzams un pievilcīgs brīvdienu galamērķis. Konkrētā akcija ir tapusi sadarbībā ar Rēzeknes novada, Ludzas novada, Krāslavas novada, kā arī Molētu, Zarasu, Anīkšču, Ignalinas un Utenas (Lietuva) pašvaldību un ir viens no veidiem kā papildus informēt par tūrisma nozares aktualitātēm šajos reģionos.

Apceļošanas akcijas noteikumi ir ļoti vienkārši. Ceļotgribētājiem ir jāapmeklē objekti, katrā iegūstot apstiprinājuma zīmodziņus akcijas brošūrā tiem paredzētajās vietās. Visas iesniegtās derīgas brošūras ar vismaz 15 apmeklētiem objektiem abos reģionos kopā piedalīsies balvu izlozē. Brošūras iespējams iegūt pasākumā iesaistītajos tūrisma informācijas centros un akcijas objektos. Akcijas noslēgums, izloze un rezultātu paziņošana notiks 27. septembrī, kad tiks noskaidroti 10 laimīgie, kas iegūs vērtīgās akcijas balvas.

Akcija „Brīvdienas pie kaimiņiem” ir piedzīvojums, kas būs interesants ikvienam, tā kā tās ietvaros apvienoti visdažādākie objekti. Latgalē akcijas vietu skaitā iekļauti Ūdenstūrisma attīstības centrs „Bāka” Lubānas ezera krastā un atpūtas komplekss „Ezerkrasti” Rāznas ezera krastā, kur būs iespējams izbaudīt vasarīgu atpūtu. Ģimenēm noteikti liksies interesants mini zoo „Rozīte” un radošo pakalpojumu „Zeimuļs” apmeklējums Rēzeknē. Savukārt, kulturālu baudījumu cienītājiem būs iespēja apmeklēt Latgales vēstniecību GORS, Ludzas Novadpētniecības muzeju, Lūznavas muižu, grāfu Plāteru pils kompleksu Krāslavā u.c. objektus. Lietuvas pusē ceļotāji aicināti apmeklēt Zarasu muzeju un panorāmas tiltu, Trusīšu ieleju Utenas rajonā, Lietuvas Etnokosmoloģijas muzeju, Gaisa pastaigu taku Anīkščos un citus saistošus objektus. Atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko virzienu un doties patīkamā brīvdienu piedzīvojumā!

Vairāk informācijas par akcijas norisi un noteikumumiem www.rezekne.lv un pa tālruni +371 26332249

Informāciju sagatavoja:
Elīna Pastare,
Tūrisma informācijas konsultante

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0