Top jauna pludmale pie Rāznas ezera

Publicēts 14.07.2014

Jau labu laiciņu Čornajas apkārtnē, Dukstigala līča piekrastes rajonā ir dzirdama skaļa rūkoņa, it kā Rāznas ezerā būtu iebridis kāds nīlzirgs. Ciema iedzīvotāji gan var par to neuztraukties, gluži pretēji, iespējams, ka nākamgad viņiem vairs nevajadzēs lauzīt galvu, kurp aiziet ar ģimeni atpūsties, jo tepat netālu būs sakopts ezera stūrītis ar pludmali. Tiek īstenots „Rāznas nacionālā parka” biedrības projekts „Iudiņa paradīze Dyugžgola leicī”, kura ietvaros paredzēts sakopt piekrastes zonu un izveidot jaunu pludmali Čornajas pagastā, Rāznas ezera Dukstigala līcī.

Izstrādājot Rēzeknes Augstskolā maģistra darbu „Tūrisma rekreācijas vietu izvērtējums Rāznas ezera piekrastes zonā”, tika izpētītas un apsekotas tūrisma vietas, kuras atrodas Rāznas ezera piekrastes zonā. Veicot Čornajas pagasta iedzīvotāju aptauju, secināju, ka jauna rekreācijas tūrisma vieta Čornajas pagastā, ezera tuvumā būtu ne tikai efektīva, bet arī ļoti pieprasīta gan starp pagasta iedzīvotājiem, gan arī tūristiem, kuri vasaras atpūtai izvēlas Rāznas ezeru. Tagad mēs visi varam sekot līdzi tam, kā nesakoptā teritorija pakāpeniski top par tūristiem iecienītu atpūtas vietu un vēl vienu pievilcīgu ainavu Latgales jūras krastā.

Jānis Aleksāns

Autora foto

Vēl nesen Dukstigala līča krasta līnija izskatījās šādiNiedru pļaušana Dukstigala līcīPiekrastes zonā notiek ekskavācijas darbi niedru sakņu un krasta gultnes tīrīšanā Pontons Dukstigala līcī

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0