TLMS “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” piedalās Dziesmu un Deju svētku Amatnieku tirdziņā

Publicēts 09.07.2013

Dziesmu un Deju svētku ietvaros Amatnieku tirdziņš Vērmanes dārzā bija vieta, kur tikties tirgotājiem, pircējiem, amatniekiem un visiem pārējiem interesentiem. Te varēja apskatīt un iegādāties visu, ko sirds kāro: rotas, zāļu tējas, lina dvieļus, medu, kokgrebumus, un, protams, arī izslavēto Latgales keramiku. Latgales keramiķus Amatnieku tirdziņā pārstāvēja pieci tautas lietišķās mākslas studijas “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” meistari: keramiķi Andris Ušpelis, Pēteris Gailums, Jolanta un Valdis Dundenieki, kā arī māksliniece Vēsma Ušpele. “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” uz gadatirgu bija atveduši astoņu māla meistaru darbus. Karamiķis Andris Ušpelis atzina, ka šoreiz gadatirgū vēl svarīgāka par tirgošanos bijusi aprunāšanās ar pircējiem un viņu vēlmju noskaidrošana, lai arī turpmāk zinātu, kāda veida māla izstrādājumi cilvēkus interesē. Jāatzīmē, ka amatnieku tirdziņš Vērmanes dārzā ik dienas pulcēja tūkstošiem interesentu.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0