Tirdziņā “Lobs lobam” – Latgalē grauzdētā kafija

Publicēts 22.02.2019

Starptautiskās bitenieku konferences laikā notikušajā amatnieku un mājražotāju tirdziņā Rēzeknes novada pašvaldībā pirmo reizi bija pieejama arī Latgalē, Lendžu pagastā, grauzdētā kafija.

Nogaršot gan var tikai Brazilejis nakti, bet pārdošanā ir arī vēl citas kafijas šķirnes – Kolumbejis flirts un Jezupa Etiopejis sapyns. Katrai kafijai ir savs stāsts, kas izstāstīts, protams, latgaliski, jo arī kafijai, lai arī pupiņas nāk no Kolumbijas, tomēr ir tā īpašā, latgaliskā mīlestības garša, spēcīga un aromātiska. Oskars Maculevičs, uzņēmuma KŪŪP radītājs un veidotājs, atzīst, ka ir nedaudz satraucies, kā patērētāji novērtēs viņa lolojumu, taču atsauksmes ir atzinīgas. Kafijas grauzdētava iekārtota Lendžu pagastā, kādreizējās Kalnezeru katoļu pamatskolas telpās, iekārtas iegādātas, īstenojot ELFLA un Lauku atbalsta dienesta projektu, savukārt produkcijas dizains un uzņēmuma koptēls izstrādāts, izmantojot Rēzeknes novada pašvaldības nodibinājuma lauku ekonomikas atbalstam LEARN saņemto grantu. Savukārt rīt, 23. februārī, Latgalē grauzdēto kafiju varēs nogaršot Ausmeņa kebabs Rēzeknē.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0