Tikšanās ar Kondrovu ģimeni Maltas vēstures muzejā

Publicēts 03.06.2014

Maijs ir ģimenes mēnesis. Maltas vēstures muzejā ir izveidojusies tradīcija maija mēnesī aicināt uz tikšanos  cienījamas ģimenes. Šogad uz veselīgu pusdienu tēju muzejā tika ielūgti Klāra un Donāts Kondrovi. Viņi stāstīja par dzimtas saknēm, par to,kā izveidojās viņu ģimene. Bagātā mūža apliecinājums bija pateicības vārdi un ziedi no bijušās skolotājas Helēnas Jakušonokas, poļu biedrības vadītājas Jadvigas Okuņēvičas, kolēģiem, draugiem, radiem, kaimiņiem, no cilvēkiem, kuri ir pateicīgi par bagāto mūža devumu, ārstējot un skolojot.
Klāra un Donāts Kondrovi ir cilvēki – leģendas. Maltā un tuvākajā apkārtnē ir daudz ģimeņu, kurās cilvēki saņēmuši Klāras kundzes medicīnisko palīdzību vai saskārušies ar Donāta kunga audzināšanas un skološanas darba prasmi skolā. Ar sirdsdegsmi viņš māca bērniem dambretes spēli, tāpēc neizpaliek arī augsti sasniegumi. Daudzi veselības un aprūpes centrā ,,Malta” iemītnieki ir pateicīgi par svētīgo darbu, strādājot pie saviem eņģelīšiem (tā kādā intervijā daktere Klāra nosauca savus aprūpējamos). Sava mūža darba pieminekli Kondrovas kundze ir būvējusi 55 darba gados, nostrādājot vienā darba vietā un aizejot 80 gados pelnītā atpūtā.
Pasākumu muzikāli krāsainu veidoja Orlovu ģimene, bet par pasākuma atraktīvo daļu parūpējās Inta Danovska, iejūtoties ,,žēlīgās” māsiņas lomā, kura ar vitamīniem zināja ārstēt visas kaites.

Silvija Pīgožne
Maltas vēstures muzeja vadītāja 

Foto: Valērijs Orlovs, Kristaps Danovskis


Klāra un Donāts KondroviKlāra un Donāts KondroviKlāra un Donāts KondroviKlāra un Donāts KondroviKlāra un Donāts Kondrovi

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0