“TehnoBuss Latvija” ciemojas Rēzeknes novada skolās

Publicēts 30.03.2017

Visu pagājušo nedēļu, no 20. līdz 24. martam,  Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rēzeknes novada izglītības iestādēs: Tiskādu, Nautrēnu, Dricānu, Maltas un Kaunatas vidusskolā viesojās “TehnoBuss Latvija”, kuru var saukt par mobilu karjeras izglītības darbnīcu. Pasākumā piedalījās 504 izglītojamie no 9 skolām. Instruktori ar darba pieredzi mašīnbūves nozarē prezentēja iekārtas, izskaidroja mūsdienīgu sistēmu darbību un pielietojumu.

Ar īpašu interesi bērni un jaunieši vēroja 3D printera darbu, bet tā darbības principus instruktors Ainars Dambergs atklāja vienkāršā, visiem saprotamā veidā. Drosmīgākie un ieinteresētākie jaunieši paši varēja pamēģināt darboties ar iekārtām. Nodarbību laikā jauniešiem tika veicināta interese par inženierzinātnēm, mašīnbūves, metālapstrādes, elektroniku specialitātēm, kā arī speciālisti pastāstīja par izglītības un karjeras iespējām.

Elita Opincāne,
IP speciāliste, projekta koordinatore Rēzeknes novadā

DSCF0996 DSCF1030 DSCF1031 DSCF1036 DSCF1040 DSCF1044

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0