Svētku pasākums Feimaņos „Savās mājās – Latvijā!”

Publicēts 21.11.2014

Nozīmīgākie valsts svētki šogad atnāca ar saulainu un sausu laiku. Svētku noskaņojumu jau radīja pirms nedēļas svētku rotā tērptais Feimaņu centrs. Centrālajā ielā pie laternu stabiem sarkanbaltsarkanie karogi daudzināja mūsu Latviju, kurai 96. gadskārta.

Svinības sākās ar dievkalpojumu Feimaņu baznīcā. Pēc Sv. Mises sekoja lāpu gājiens līdz kultūras namam. Un tas bija simbolisks – mēs, mūsu Latvija, ejam pa Gaismas ceļu. Vēl ilgi gan lāpu, gan sveču liesmas apspīdēja Feimaņu Kultūras pili, jo pieeju tai sargāja dzīvā uguns gaisma.

Kultūras centra foajē svētku dalībniekus sagaidīja foto izstāde par Feimaņu pagastu. Protams, visas iesniegtās bildes nevarēja izvietot, tādēļ tās bija aplūkojamas arī uz ekrāna. Pie tējas vai kafijas krūzes raisījās pārrunas par redzamo tematiku. Dabas skati, cilvēku darbošanās, ēkas, dzelzceļš… viss tas, kas mums apkārt, ko ikdienā tā īsti varbūt nepamanām, bet šeit izcelts un godāts. Pārsteidzoši labi uzņemti skati no lidmašīnas. Secinājums: mūsu pagasts, novads, Latgale, Latvija – vienreizējs skaistums!

Saposušies cilvēki, satraukti pašdarbnieki – liela rosība gaiteņos un telpās. Zālē pamazām pulcējās publika. Un tad tas brīdis bija klāt: visi ceļas kājās un dzied Latvijas himnu. Ar skanīgām un melodiskām dziesmām uzstājās viesi – Sakstagala sieviešu vokālais ansamblis. Feimaņu skolas audzēkņi savu pedagogu vadībā (I. Mežajeva, V. Kruste) bija sagatavojuši interesantu, savdabīgu literāru kompozīciju ar folkloras elementiem un muzikālu interpretāciju. Jāuzteic arī ”Vīmyns” kolektīvs, kas tā vadītāja Gunta Tjarvjas aranžējumā iestudējis jaunu deju. Neiztrūkstoši ar savu pienesumu koncertprogrammā startēja ”Faziras” dejotājas, kuras arī bija apbalvoto skaitā. No pagasta pārvaldnieces Anitas Verčinskas konkrētā, bet izsmeļošā stāstījuma par katru nominantu, bija iespējams uzzināt interesantus faktus, piem., eksotisko deju meistares nepilnu četru gadu laikā uzstājušās 94 reizes, pie tam divos festivālos ar mūsu estrādes slavenībām, vai arī — lauksaimnieki, kas apstrādā arvien vairāk zemes platību, bet piedevām mācās un iegūst jaunas zināšanas, lai sasniegtu vēl augstākus rezultātus. Patīkami, ka balvas saņēma darbīgas un gudras ģimenes pārstāvji – tēvs un dēls. Lūk, ar tādiem ļaudīm zels katrs novads un valsts kopumā.

Pēc svinīgās daļas turpinājās saviesīgā, kur pie kopīga mielasta pārrunāja par koncertu, par to, cik labi, ja varam publiski pateikt paldies tiem, kas ar aizrautību dara darbu jebkurā jomā. Laimīgi tie, kas atraduši savu vietu dzīvē. Sarunās tapa jaunas ieceres, kas balstījās uz savstarpējas informācijas apmaiņu. Lai realizējas idejas, lai plaukst mūsu Tēvzeme! Dievs svētī Latviju!

Silvija Assare

 Arnolda Tārandas foto

IMG_2220 (1296 x 864)IMG_2300 (1296 x 864)IMG_2256 (1296 x 864)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0