Strūžānos iemirdzējās lielā egle

Publicēts 16.12.2020

Ziemassvētku noskaņu un ziemassvētku brīnumu nespēj atcelt un apturēt nekādi Covid vīrusa klejojumi, nekādi ierobežojošie noteikumi, jo svētku sajūtai ir jārodas un jāmājo mūsu sirsniņās. Šogad izmainīts Ziemassvētku svinēšanas formāts, un, ja nevaram iet uz pasākumiem un ciemos, ja nevaram aicināt  Salatēti, priecāties draugu pulkā, tad svētku sajūtu varam radīt ar dekorācijām, gaismiņām un citām lietām ziemassvētku noformējumā.

Strūžānos pagājušajā piektdienā, 11.decembrī, skanot sirsnīgiem Ziemassvētku  dziesmu ierakstiem, iemirdzējās lielā svētku egle Ziemas laukumā. Cilvēki, garāmejot un uz brīdi piestājot pie krāšņās egles, sajutās ļoti priecīgi un gandarīti. Sevišķi bērni bija bezgala laimīgi, jo blakus lielajai eglei kā goda sardzē nostājušies divi sniegavīri ar izpušķotām slotām, ieriktētas ziemeļbrieža kamanas. Svētkiem  saposusies Rūķu māja, laukuma apstādījumi. Izgaismoti kultūras nama logi, ārsiena, margas. Arī  zālāju laukumos pretī kultūras namam iekārtojušies omulīgi sniegavīri ar visām trepju eglēm.

Ciems pošas Ziemassvētkiem. Dzīvokļu logos parādās skaistas, spožas gaismiņu virtenes, tiek izrotāti balkoni, lodžijas, privātmāju pagalmi. Būs skaisti! Vislabāk Ziemassvētku noskaņu var izjust vēlā pēcpusdienā un vakara stundās, kad redzams viss gaismas virteņu un citu gaismas efektu radītais krāšņums.

Lai mierīgs, veselīgs, sirsnīgs un ģimenisks Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

 Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores  foto

rūķu māja sniegavīri

 

 

 

sniegavīrs eglītes

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0