Stāstu vakars pie Lubāna ezera par dabas apstākļu izmaiņām Lubāna attīstības gaitā

Publicēts 12.03.2018

Ūdens tūrisma attīstības centrā „Bāka” pie Lubāna ezera 24. martā plkst 16.00 notiks stāstu vakars par tēmu Dabas apstākļu izmaiņas Lubāna attīstības gaitā. Stāstu vakars būs piepildīts ar stāstiem par Lubāna ezera apkārtnes izmaiņām kopš akmens laikmeta līdz mūsdienām.

Stāstu laikā būs iespēja dzirdēt viedokļus, kā mainījusies daba un pats lielais Lubāns, kādu mēs to pazīstam šobrīd. Iepazīsim pētnieku komandu, kas vēl šobrīd apmetnēs veic pētījumus un pēta dabas izmaiņas Lubāna ezera krastos, kad tos akmens laikmetā apdzīvojuši pirmie iedzīvotāji. Mūsu stāstu vakaru stāstnieki būs Lubāna ezera apkārtnes pētnieku komanda:

  • Laimdota Kalniņa, Dr.geog. LU vadošā pētniece – Kā mainījusies daba un pats senais Lubāns?
  • Līga Paparde, LU maģistrante ģeoloģijā – Ko par vides apstākļu izmaiņām liecina nogulumi?
  • Aija Ceriņa, M.geol. LU ģeologs – Kādus augus akmens laikmeta cilvēks Lubāna krastos izmantoja savā saimniecībā?
  • Kristaps Kiziks, LU doktorants ģeogrāfijā, SIA “Purvu bridēji” vadītājs – Ko iegūstam brienot purvu?

Stāsta vakara otrajā daļā ikvienam būs iespēja pagatavot sev par piemiņu dzintara krelles, seno iedzīvotāju aproces, kaklarotas mūsu akmens laikmeta rotu darbnīcā.

Dalība pasākumā ir bez maksas, pēc pasākuma visi tā dalībnieki tiek aicināti uz tēju un uzkodām.

Papildus informācija pa tālr. 26663358 (ŪTAC “Bāka”) vai 29234956 (Lubāna mitrāja informācijas centrs)

Pasākums tapis projekta „Lubāns Latvijai toreiz un tagad” ietvaros ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, ko īsteno biedrība „Pie Kraujas” no Madonas novada kopīgi ar projekta partneriem – biedrību „Aborieši” no Lubānas novada un „Lubāna vilnis” no Rēzeknes novada. Projekta mērķis ir Lubāna ezera kā dabas un kultūrvēsturiska mantojuma vērtības apzināšana un izcelšana, organizējot un veidojot pasākumus, kas balstās uz sabiedrības informēšanas, izglītošanas un sporta aktivitātēm.

Biedrība “Lubāna Vilnis” 

bāka

lvaf

pie kraujasafisha_stastu-vakars-otra-dala-elektroniska-versija

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0