Kopības skrējiens – Rēzeknes novada apskriešanas svētki

Publicēts 17.07.2020

Saulainā 17. jūlija rītā plkst.7.00 pie Ūdenstūrisma centra “Bāka” Lubāna ezera krastā tika dots starts Rēzeknes novada apskriešanas svētkiem – Kopības skrējienam, kas šogad pirmo reizi tiek rīkots par godu Rēzeknes novada dienai.

Pirmie skrējienu sāka Nagļu un Gaigalavas pagasta skrējēji, kurus sveica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, pasniedzot simbolisko karodziņu, kas pēc savas distances veikšanas būs jānodod nākamajam pagastam – Stružāniem. Katra Rēzeknes novada pagasta līdzdalība paredzēta atbilstoši skrējiena grafikam, laikam un skrējiena posmu sadalījuma nodrošinājumam. Skrējiens notiek divos maršrutos apkārt Rēzeknes novadam. Katrs pagasts bija padomājis par savas komandas noformējumu, daudzkrāsainiem krekliņiem, uzmundrinājumu skrējējiem. Visas dienas laikā, cits citam nododot stafetes karodziņu, tika noskrieti 214 kilometri, lai vakarā, plkst. 21.00 sasniegtu finišu leģendām apvītajā Mākoņkalnā pie Rāznas ezera. Starta vietā skrējējus ar muzikālu sveicienu uzmundrināja Ralfs Arbidāns un Imants Spīčs, savukārt Mākoņkalnā visus sveica Mākoņkalna pagasta folkloras kopa. Vasaras nakts gaišajās debesīs uzvijās ugunspuķe, kā apliecinājums gaismai un spēkam.

“Kopības skrējiens bija brīnišķīgs, vienojošs un interesants pasākums. Tas bija ne tikai vienkārši skaisti un interesanti, bet arī svētīgi, ar mazāku un lielāku solīšu jostu apjozt savu novadiņu. Ilzeskalna pagasta iedzīvotāji, gan bērni un jaunieši, gan arī pieaugušie ļoti aktīvi iesaistījās šajā pasākumā. Pasākuma noslēgums Mākoņkalnā arī bija skaists, pārdomāts un ļoti interesants,” – tā par pasākumu saka Ilzeskalna pagasta kultūras nama vadītāja Anna Višķere.

Foto: Valentīna Deksne (Gaigalava), Leokādija Razgale (Strūžāni), Daina Leščinska (Lendži), Sarmīte Broliša (Čornaja), Anna Višķere (Ilzeskalns), Daila Ekimāne, Ilze Čudare (Bērzgale), Arvīds Gļauda (Nautrēni).

Fotogalerija

skrejiens_maršruts _1-1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0