Starp konkursa „Sējējs – 2013” laureātiem arī Rēzeknes novada zemnieks Artūrs Tjušs

Publicēts 28.10.2013
Foto no interneta resursiem

Piektdien, 25. oktobrī, Rīgā, atjaunotajā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” zemkopības ministre Laimdota Straujuma sveica konkursa „Sējējs – 2013” laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, lauku uzņēmējus, mazpulkus un zinātniekus lauksaimniecībā. Tāpat pasākuma laikā pasniedza balvu konkursa nominācijā „Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”. Šogad laureātu nosaukumus, sudraba medaļas, diplomus un balvas piešķīra desmit konkursa nomināciju grupās. Laureāta nosaukumu nominācijā „Jaunais veiksmīgais zemnieks” saņēma Rēzeknes novada Lūznavas pagasta zemnieku saimniecības „Meža grumuži” īpašnieks Artūrs Tjušs.

Uzvarētāja tituls konkursa grupā „Lopkopība” tika piešķirts Smiltenes novada zemnieku saimniecībai „Kalējiņi 1” un tās vadītājam Kasparam Putrālim, savukārt grupā „Augkopība” piešķirtas tikai veicināšanas balvas. Konkursa grupā „Lauksaimniecības kooperatīvs” par labāko atzīta Pārgaujas novada piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Straupe”, tās vadītājs Imants Balodis.

Konkursa grupā „Lauku attīstības projekts lauksaimniecībā” laureāta nosaukumu ieguva Tukuma novada SIA „Lestene” un tās vadītājs Egīls Seņkāns, konkursa grupā „Lauku attīstības projekts inovācijās” – Talsu novada individuālais komersants „Caprine” un tās vadītāja Kristīne Piliena un konkursa grupā „Lauku attīstības projekts pārtikas ražošanā” – Dobeles novada akciju sabiedrība „Dobeles dzirnavnieks” un tās vadītājs Kristaps Amsils. Nominācijā „Gada LEADER grupa” par labāko vietējo rīcības grupu atzīta Jelgavas novada biedrība „Jelgavas lauku partnerība „Lielupe””, kuras vadītāja ir Līga Švānberga. Savukārt konkursa grupā „Ģimene lauku sētā” šogad laureāta titulu ieguva Dagdas novada zemnieku saimniecība „Zundi”, kurā saimnieko Vaičuļu ģimene.

Nosaukumu „Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” ieguva Auces novada 53. Penkules mazpulka dalībniece Kristīne Dombrovska. Par labāko zinātnieku lauku attīstībai šogad atzīts Ilmārs Dukulis, izstrādājot promocijas darbu „Rapša eļļas degvielas izmantošana dīzeļmotoros un loģistika”, zinātniskā darba vadītājs ir profesors Gints Birzietis.

Balva „Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” šogad piešķirta zootehniķei Valdai Jakovičai, kas savu darba mūžu veltījusi piena lopkopībai, veicinot piensaimniecības nozares un Latvijas brūnās govju šķirnes attīstību. Veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēma 22 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās.

Konkursa „Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums „Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Kalniņa,
ZM sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0