Sprūževā Teātra draugu kopa rāda lugu “Ontons i Anne. Kuozu goda jubileja”

Publicēts 18.10.2017

15. oktobrī Griškānu pagasta kultūras namā Sprūževā Rēzeknes novada Čornajas pagasta Teātra draugu kopas dalībnieki sadarbībā ar folkloras kopu “Ausmeņa” iedzīvināja latgaliešu dramaturģes, Baltinavas pašdarbības teātra vadītājas un aktrises Danskovītes (īstajā vārdā Anita Ločmele) lugas “Ontons i Anne. Kuozu goda jubileja” tēlus.

Ontons ar Anni un viņu kaimiņi Pīters ar Mari kļuvuši populāri ne tikai Latgalē. Tautas komēdijseriāla varoņi iekarojuši skatītāju simpātijas visā Latvijā. Komēdija „Ontans i Anne” savulaik tā iepatikusies režisoram Valdim Lūriņam, ka pēc šīs lugas motīviem Latvijas Nacionālā teātrī arī iestudētas komēdijas “Latgola.lv” un “Latgola.lv 2”.

Sprūževā izrāde par Latgales cilvēku spēku un humora dzirksti sagādāja daudz pārsteigumu un atklājumu skatītājiem, kā arī sniedza daudz jautru brīžu. Kolorīti tipāži, komiskas sadzīves situācijas, mīlestības peripetijas, par spīti pensijas gadiem, patiesi smieklīgi joki deva pozitīvu lādiņu.

Mums apkārt ir tik daudz negatīvā un satraucošā, ka iespēja paveldzēties smieklu šaltīs pusotras stundas garumā ikvienam bija liela bauda. Tāpēc skatītāji, mājās dodamies vēl atcerējās un pārrunāja izrādē dzirdētos jokus un izteicienus. Cilvēki grib smieties, grib priecāties un ļoti grib redzēt uz skatuves tiekam atveidotus cilvēkus ar visām viņu vājībām, ar visiem viņu tikumiem, netikumiem un arī neveiksmēm.

Griškānu pagasta iedzīvotājiem gan pārsteigums, gan prieks bija redzēt galvenā varoņa Ontona lomā savu pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Aleksānu, kas, gados jauns būdams, lieliski tika galā ar padzīvojuša cilvēka lomu.

Skatītāju atsaucība, līdzdzīvošana lugas notikumiem, aktieriem atnestie ziedi un smaidi, ejot prom no izrādes, liecināja, ka pasākums izdevies.

Paldies režisorei Anitai Rudzišai, aktieriem un folkloras kopai par sagādāto baudījumu!

Inga Oltiņa

Capture IMG_6209 IMG_6215